Kim
fot. Riot Games

Następcy kkOmy i Khana znalezieni! T1 ujawnia skład na sezon 2020

Zaledwie tydzień temu dowiedzieliśmy się, że pełniący przez siedem ostatnich lat funkcję szkoleniowca SK Telecom T1 Kim „kkOma” Jeong-gyun zamierza pożegnać się z formacją i przyjrzeć ofertom z innych organizacji. Chęć zmiany otoczenia wyraził również Kim „Khan” Dong-ha, który definitywnie pożegnał się z T1 zaledwie parę dni później, pozostawiając zespół w nieciekawej sytuacji. Teraz jednak okazuje się, że klub zdołał znaleźć godnych następców będących w stanie wypełnić pozostawione przez poprzedników luki.

Jeśli chodzi o zmianę na pozycji głównego trenera, to mamy do czynienia z prawdziwą bombą transferową, gdyż miejsce Kima „kkOmy” Jeong-gyuna zajął Kim „Kim” Jeong-soo, a więc jeden z nielicznych szkoleniowców, któremu udało się zdobyć tytuł mistrza świata. Jeong-soo jest bowiem odpowiedzialny za ogromny sukces Invictus Gaming sprzed roku, jakim bez wątpienia był triumf podczas Worlds 2018. W ubiegłym sezonie Kim był z kolei związany z DAMWON Gaming, czyli beniaminkiem LoL Champions Korea. Szkoleniowiec wycisnął z drużyny złożonej głównie z młodzików to, co najlepsze, dzięki czemu jeszcze miesiąc temu mogliśmy oglądać ich występ w ćwierćfinale Worlds. Teraz przed Kimem o wiele większe wyzwanie, bo będzie musiał poprowadzić zespół, od którego zawsze oczekuje się najwięcej, a na dodatek zastąpienie uwielbianego przez wielu kkOmy z pewnością będzie wiązało się z ogromną presją społeczności.

Górną alejką zajmie się natomiast 20-letni Kim „Roach” Kang-hui, którego kojarzyć możemy chociażby z występów w Kongdoo Monster. W minionym sezonie Koreańczyk był jednak reprezentantem Gen.G, z którym nie zdołał osiągnąć szczególnie imponujących wyników. Roach i jego kompani dwukrotnie nie zdołali awansować do play-offów LCK, przez co mogli również zapomnieć o walce podczas Worlds. Mimo wszystko pod okiem Kima oraz będąc otoczonym przez tak doświadczonych graczy jak Faker, Roach ma szansę rozwinąć skrzydła i stać się czołowym toplanerem na świecie.

Oprócz tego do dziesięcioosobowego składu przeniesiono czwórkę młodzików, która mogła trenować pod okiem szkoleniowców T1 w ostatnim roku. Angaż w zespole dostali Kim „Canna” Chang-dong, Choi „Ellim” El-lim, Lee „Gamayusi” Min-hyeong oraz Choi „Kuri” Won-yeong. Poniżej prezentujemy pełny skład T1 na przyszły rok:

Kim „Roach” Kang-hui
Kim „Canna” Chang-dong
Moon „Cuzz” Woo-chan
Choi „Ellim” El-lim
Lee „Faker” Sang-hyeok
Park „Teddy” Jin-seong
Lee „Gamayusi” Min-hyeong
Lee „Effort” Sang-ho
Choi „Kuri” Won-yeong
Kim „Kim” Jeong-soo

Aby być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi roszad na scenie League of Legends, śledźcie poniższy artykuł:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Arcy kontra Wisła i AGO kontra VP dzisiejszymi daniami głównymi

Kolejny dzień przynosi nam kolejne pojedynki polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive na arenie międzynarodowej. Dziś będziemy świadkami trzec...