Jesteś fanem CS:GO? Kibicujesz polskim drużynom? Jeśli tak, to lepiej zarezerwuj sobie już czas między 13 a 15 grudnia. W ten weekend aż trzy nadwiślańskie formacje spróbują bowiem swoich sił na zagranicznych turniejach lanowych! Co najciekawsze, rodzime ekipy nie będą miały okazji do bratobójczej walki – Virtus.pro zagra na cs_summit 5, Illuminar Gaming pojawi się na DreamHack Open Sevilla, natomiast Aristocracy... weźmie udział w Qi Banja Luka, czyli lanie z pulą nagród o wysokości 150 tysięcy dolarów!

Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka okazali się najlepsi w zamkniętych europejskich eliminacjach, w których o bilet na Bałkany walczyły również Wisła All in! Games Kraków oraz Actina PACT. Te drużyny nie przebrnęły jednak przez fazę grupową rozgrywek, podobnie zresztą jak i Arcy. Z tą różnicą, że podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego nie musieli się nawet tym przejmować – dzięki lepszemu rozstawieniu do rywalizacji przystąpili dopiero w dzisiejszym półfinale, w którym ograli 2:0 dobrze nam znane bułgarskie SKADE. W meczu o wszystko Polacy pewnie rozprawili się natomiast ze skandynawskim Copenhagen Flames.

Turniej główny odbędzie się w Banja Luce, bośniackim mieście położonym w północnej części kraju. W imprezie udział weźmie łącznie osiem formacji – na ten moment jej jedynymi obok Arcy potwierdzonymi uczestnikami są pro100 oraz AUGUST.