Najbliższy weekend to nie tylko finały ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019, ale także kilka innych lanowych turniejów CS:GO. Jeden z nich, a mianowicie finały Esports Championship Series Season 8, startuje właśnie dziś. Kogo zobaczymy w Arlington?

Przede wszystkim ścisłą światową czołówkę w postaci Astralis, Evil Geniuses, Fnatic i Teamu Liquid, a więc czterech najwyżej notowanych w globalnych rankingach drużyn. Kto jeszcze powalczy o nagrody z puli wynoszącej 500 000 dolarów? O trofeum powalczą AVANGAR, Ninjas in Pyjamas i dwaj przedstawiciele brazylijskiego CS-a, czyli Sharks Esports i MIBR.

Bardzo ciekawie może być już w pierwszej rundzie rywalizacji na finałach ECS, wszak los skojarzył EG z AVANGAR, Liquid z NiP-em, a Fnatic z MIBR. I tylko Astralis kontra Sharks wygląda nieco mniej atrakcyjnie, ale i na ten mecz warto zwrócić uwagę, wszak wśród Rekinów znajdują się niezwykle utalentowani gracze, o których za jakiś czas może być naprawdę głośno. Po serii czterech spotkań BO1 przejdziemy natomiast do starć w BO3, których zwycięzcy zapewnią sobie miejsce w play-offach.

Finały ECS Season 8 zakończą się w nocy z niedzieli na poniedziałek, kiedy to rozegrany zostanie wielki finał. Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdziecie w naszej relacji tekstowej, z kolei transmisja dostępna będzie zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Pełny harmonogram pierwszego dnia finałów ECS Season 8 wygląda następująco:

28 listopada

Grupa A

16:00 Evil Geniuses vs AVANGAR BO1
17:30 Team Liquid vs Ninjas in Pyjamas BO1

Grupa B

19:00 Astralis vs Sharks Esports BO1
20:30 Fnatic vs MIBR BO1

Mecz wygranych grupy A

22:00 TBD vs TBD
BO3
29 listopada

Mecz wygranych grupy B

01:00 TBD vs TBD
BO3