fot. ESL/Bart Oerbekke

Team Secret z awansem na najbliższego Majora

Wakacyjna przerwa Teamu Secret dobiegła końca. Zespół Michała „Nishy” Jankowskiego odpuścił sobie udział w pierwszym Majorze sezonu 2019/2020 Dota Pro Circuit, ale z drugiego nie zamierzał już rezygnować. Kilka dni temu Secret rozpoczął walkę o miejsce na DreamLeague Season 13, a dziś podróż tę zakończył zakwalifikowaniem na niemieckie zawody.

Zadanie nie było jednak tak łatwe, bo najpierw Nisha i spółka musieli przebrnąć przez otwarte kwalifikacje, gdzie ich szanse mogły zostać zaprzepaszczone przez format BO1. Na szczęście ekipa naszego rodaka nie pozostawiła wątpliwości, że to właśnie ona zasługuje na wygraną i pewnie przebrnęła przez otwarty etap, wygrywając wszystkie mecze BO1 oraz nie oddając ani jednej potyczki w decydującym meczu do dwóch zwycięstw.

W zamkniętych eliminacjach na Secret czekały już znacznie bardziej znane ekipy pokroju Alliance czy Teamu Liquid. Do grupy Polaka trafiła pierwsza z wymienionych drużyn i to właśnie między nimi odbyła się zażarta walka o pierwsze miejsce. Ta została rozstrzygnięta dopiero w decydującym starciu – po ponad 55-minutowej potyczce na fotelu lidera zasiadł zespół Nishy, dzięki czemu o awans na Majora zmierzył się z wiceliderem drugiego zestawienia.

Tym okazała się Nigma, czyli drugi zwycięzca otwartych kwalifikacji. Formacja Amera „Miracle-a” Al-Barkawiego miała jednak znacznie trudniejszą przeprawę niż Secret – wystarczy powiedzieć, że zdobywca drugiego miejsca został wyłoniony dopiero po dogrywce. Nigma pokazała jednak ducha walki w meczu o awans, sprowadzając go do pełnej serii BO3. W decydującej bitwie jednak to Secret okazał się lepszy i tym samym zapewnił sobie miejsce na DreamLeague Season 13. Sukces osiągnął również Team Liquid, który w ciągu całego zamkniętego etapu nie oddał ani jednej potyczki i po wygranej 2:0 z Alliance mógł cieszyć się z wywalczenia sobie udziału na Majorze.

Na chwilę obecną znamy ośmiu uczestników zmagań w Lipsku. Jeszcze dziś poznamy dwie kolejne drużyny pewne miejsca na DreamLeague S13, a wyłonią je decydujące mecze kwalifikacji europejskich oraz Wspólnoty Niepodległych Państw.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MIBR rozważa kolejną zmianę w składzie? Pozycja LUCASA1 może być zagrożona

Trudno znaleźć osoby, które opowiedziałyby się za tym, że postawa MIBR-u po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019 uległa znaczącej poprawie. Transf...