fot. Riot Games/Michał Konkol

ESPN: Jiizuke kolejnym importem w LCS, Chovy zasili szeregi DragonX

Jak na razie tegoroczny EUxodus stał się udziałem trójki graczy – o ile ograniczymy to pojęcie tylko do zawodników grających w ostatnim czasie na czołowym europejskim poziomie. Na wylot za Ocean Atlantycki i walkę w League of Legends Championship Series zdecydowali się już Lee „IgNar” Dong-geun, Mads „Broxah” Brock-Pedersen oraz Kasper „Kobbe” Kobberup. Oprócz tego w północnoamerykańskich rozgrywkach zadebiutuje również Jérémy „Eika” Valdenaire, a do tego w kuluarach mówi się też o transferze Paula „sOAZa” Boyera do Immortals. I wygląda na to, że na tym EUxodus się nie zakończy.

Według ostatnich doniesień ESPN Esports starania o mistrzostwo LCS rozpocząć ma bowiem Danielle „Jiizuke” di Mauro, którego możemy kojarzyć z występów pod banderą Teamu Vitality, gdzie walczył u boku Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego. Jak jednak wcześniej informował amerykański serwis, wyjściową piątkę VIT czekają gruntowne zmiany, a ich częścią będzie włoski midlaner, dla którego przygoda w Vitality dobiegnie końca. 23-latkiem zainteresowane ma być za to powracające do LCS Evil Geniuses i wszystko wskazuje, że to właśnie tam Jiizuke spędzi kolejne miesiące swojej kariery.

Włoch nie był jednak pierwszym obiektem uwagi EG. Według informacji również przekazanych przez ESPN organizacja starała się sprowadzić do swojego składu byłego gracza Griffin, Jeonga „Chovy’ego” Ji-hoona, ale transfer ten nie doszedł do skutku. Koreańczyk rzekomo wybrał DragonX, a potwierdzenie – lub zaprzeczenie – tej informacji czeka nas w środę około godziny 11:00 czasu polskiego. Wówczas uczestnik League of Legends Champions Korea ma zaprezentować oficjalnie swojego gracza na środkowej alei. Jak informuje ESPN, głównym powodem wyboru DRX przez Chovy’ego miała być chęć ponownej gry pod przewodnictwem Kima „cvMaxa” Dae-ho.

Jeśli do transferu Jiizuke do Evil Geniuses faktycznie dojdzie, to tak będzie prezentował się skład EG na LCS 2020:

Colin „Kumo” Zhao
Dennis „Svenskeren” Johnsen
Danielle „Jiizuke” di Mauro
Bae „Bang” Jun-sik
Tristan „Zeyzal” Stidam
Heo „Irean” Yeong-cheol

Po więcej informacji dotyczących transferów na scenie League of Legends zapraszamy do poniższego artykułu:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team Secret z awansem na najbliższego Majora

Wakacyjna przerwa Teamu Secret dobiegła końca. Zespół Michała "Nishy" Jankowskiego odpuścił sobie udział w pierwszym Majorze sezonu 2019/2020 Dota Pro...