Tencent przeznaczy 5 milionów dolarów na pulę nagród PUBG Mobile w 2020 roku

Tencent w znacznym stopniu dofinansuje w nadchodzącym roku esportową scenę PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile. Już w najbliższych miesiącach zobaczymy nowe turnieje, na których najlepsi zawodnicy będą mogli walczyć o część z łącznej puli pięciu milionów dolarów.

W ubiegłym roku gracze PUBG Mobile wydawali miesięcznie średnio 140 milionów dolarów na między innymi ulepszenia wizualne postaci i karnety sezonowe. Ponadto tytuł ten jest pierwszym z gatunku battle royale, który w wersji mobilnej osiągnął przychód przekraczający miliard dolarów. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się też, że ww. grę pobrało już ponad 600 milionów osób! Nic dziwnego, że część z przychodów chiński gigant chce przeznaczyć na rozwój profesjonalnego ekosystemu.

James Yang, dyrektor esportowy PUBG Mobile, przedstawił szczegóły dotyczące zapowiedzianej wcześniej Pro Ligi dla Azji Południowo-Wschodniej i poinformował, że zostaną utworzone dwie dodatkowe ligi dla obu Ameryk i Azji Południowo-Wschodniej. Zmiany obejmą również system kwalifikacji – od teraz najlepsze drużyny z poszczególnych krajów będą mogły awansować na najwyższy poziom rozgrywkowy, czyli World League.

Liga Światowa będzie miała miejsce w maju i październiku nadchodzącego roku i zakończy się Mistrzostwami Świata. Nie ulega wątpliwości, że działania twórców PUBG Mobile korzystnie odbiją się na popularności tego tytułu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESPN: Jiizuke kolejnym importem w LCS, Chovy zasili szeregi DragonX

Jak na razie tegoroczny EUxodus stał się udziałem trójki graczy – o ile ograniczymy to pojęcie tylko do zawodników grających w ostatnim czasie na czoł...