fot. Riot Games

Aphromoo, Froggen i Grig zasilą skład Dignitas?

Składy większości uczestniczących w League of Legends Championship Series 2020 zespołów są nam już dobrze znane. Jedynie nieliczne organizacje esportowe nadal ociągają się z podpisywaniem kontraktów i ogłaszaniem swoich nabytków. Jedną nich jest Dignitas, które po zawarciu umowy z Heo „Hunim” Seung-hoonem rzekomo miało problemy z dopięciem budżetu i znalezieniem kolejnych graczy. Jak donosi Jacob Wolf z ESPN, Dignitas jednak zdołało znaleźć zainteresowanych współpracą zawodników, a ci wbrew wszelkim oczekiwaniom wcale nie są nowicjuszami, których wartość należy do tych z kategorii przeciętnych lub niskich.

Zgodnie z doniesieniami dziennikarza ESPN, do Huniego i Johnsona „Johnsuna” Nguyeniego w Dignitas mają bowiem dołączyć Henrik „Froggen” Hansen, Jonathan „Grig” Armao oraz Zaqueri „Aphromoo” Black, a więc uznani i doświadczeni gracze, którzy mają za sobą masę rozegranych meczów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Ameryce Północnej.

Froggen to oczywiście swoista legenda europejskiej sceny, jednakże w ostatnich latach Hansen był związany głównie z amerykańskimi zmaganiami. W latach 2016-2017 Hansen rywalizował w trykocie Echo Fox, z którym to ani razu nie udało mu się zakwalifikować chociażby do play-offów LCS, a nawet był zmuszony do walki o pozostanie w lidze poprzez turniej barażowy. Ostatni sezon Froggen spędził jednak w Golden Guardians, które przy jego pomocy nareszcie zaczęło pokazywać się z lepszej strony niż wcześniej i było w stanie stawić opór nawet najlepszym formacjom w regionie. Warto w tym miejscu wspomnieć także, iż mimo długiego stażu na profesjonalnej scenie, 25-latek jest uważany za jednego z najlepszych midlanerów w regionie, o czym świadczą przychylne wypowiedzi innych zawodników.

Jeśli powyższe doniesienia okażą się prawdziwe, to u boku Froggena zobaczymy dobrze znanego mu Griga, z którym miał okazję współpracować w Echo Fox. Niemniej Armao jest znany obecnie głównie z występów w barwach TSM-u, z którym to zdołał zająć 3. miejsce w play-offach letniego splitu LCS 2018. Mimo świetnych wyników Grig nie był w stanie dłużej rywalizować na najwyższym poziomie i musiał zrobić sobie przerwę od gry. I nie chodzi tutaj o umiejętności indywidualne Amerykanina, bo tych odmówić mu nie można, a o problemy zdrowotne, z którymi borykał się od początku bieżącego roku, przez co jego miejsce w TSM-ie zajął Matthew „Akaadian” Higginbotham.

Ostatniego z trójki, która ma rzekomo zasilić szeregi Dignitas, chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Aphromoo to absolutna legenda amerykańskiej sceny, a zakres jego aktywności w profesjonalnych rozgrywkach sięga jeszcze 2011 roku. Dwukrotny mistrz LCS oraz wicemistrz Mid-Season Invitational 2016 przez większą część swojej kariery był reprezentantem Counter Logic Gaming, jednakże w ostatnich dwóch sezonach mogliśmy go oglądać w trykotach 100 Thieves. O ile pierwsze dwa splity w organizacji Matthew „Nadeshota” Haaga były dla Aphromoo i spółki udane, tak o dwóch kolejnych nie możemy powiedzieć tego samego. W sezonie 2019 100 Thieves zaliczyło straszny zjazd i pomimo zakontraktowania Bae „Banga” Jun-Sika nie było w stanie nawet powalczyć o play-offy LCS.

Poniżej prezentujemy skład, który zgodnie z doniesieniami ESPN będzie reprezentować Dignitas w sezonie 2020:

Heo „Huni” Seung-hoon
Jonathan „Grig” Armao
Henrik „Froggen” Hansen
Johnson „Johnsun” Nguyen
Zaqueri „Aphromoo” Black

Aby być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi roszad na scenie League of Legends, śledźcie poniższy artykuł:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Natus Vincere i Evil Geniuses pewne występu w play-offach finałów ESL Pro League

Natus Vincere oraz Evil Geniuses to ekipy, które mają najwięcej powodów do świętowania po pierwszym dniu światowych finałów ESL Pro League Season 10....