Przed nami drugi dzień światowych finałów 10. sezonu ESL Pro League. Patrząc na to, jak wygląda dzisiejszy harmonogram, można wyciągnąć jeden bardzo prosty wniosek: większości spotkań nie wypada ominąć. Mowa tu przede wszystkim o tych meczach, które zaplanowano na 15:35 i później. Spotkania, które ruszą w południe, będą swego rodzaju "przystawką".

Na początek czekają nas dwa pojedynki w grupie B, których przegrani pożegnają się z turniejem w Odense. Zwodnicy Renegades, którzy jeszcze kilka dni temu występowali jako Grayhound Gaming, staną w szranki z Sharks Esports. Poczynania południowoamerykańskiej ekipy CS:GO warto obserwować między innymi z uwagi na domniemany transfer jednego z jej zawodników do MIBR-u. Mowa tu oczywiście Ignacio „meyernie” Meyerze. ATK i North także powalczą o "być albo nie być". W tym przypadku sprawa jest dość jasna: jakikolwiek inny wynik niż zwycięstwo Duńczyków będzie sporym zaskoczeniem.


>> ŚLEDŻ FINAŁY ESL PRO LEAGUE SEASON 10 <<


Z godziny na godzinę emocje będą rosły i już o 15:35 zobaczymy starcia 100 Thieves z FaZe Clanem i Astralis z G2 Esports. W przypadku pierwszej pary walka toczyła się będzie o utrzymanie w zawodach, a pewne jest, że żadna z tych formacji nie chciałaby pożegnać się z nimi już na etapie grupowym. Bardziej komfortową sytuację mają natomiast ekipy Kenny'ego "kennySa" Schruba i Andreasa "Xyp9xa" Højsletha, gdyż obie na turnieju w Danii jeszcze nie przegrały, a zwycięzca dzisiejszego meczu zapewni sobie miejsce w play-offach ESL Pro League.

Trzecia i jednocześnie ostatnia środowa runda meczów przyniesie z kolei starcia MIBR-u z Fnatic i mousesports z Teamem Liquid. Brazylijczycy finały EPL zaczęli udanie, bo od zwycięstwa z FaZe, ale Natus Vincere okazało się przeszkodą nie do przejścia, dlatego teraz Gabriel "FalleN" Toledo i spółka będą musieli stanąć naprzeciw czwartej CS-owej siły świata. Fnatic na inaugurację uległo Evil Geniuses, ale później zrehabilitowało się, pokonując Heroic. Stawką meczu mouz i Liquid będzie awans do play-offów. Dotychczas obie formacje spotykały się dwukrotnie i oba mecze kończyły się zwycięstwem drużyny zza oceanu, choć warto zaznaczyć, że były to dość wyrównane starcia. Być może Finn "karrigan" Andersen tym razem zrewanżują się swoim oponentom?

Transmisja z finałów ESL Pro League Season 10 dostępna będzie w ESL.TV Polska. Szczegółowe informacje na temat rozgrywek możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej, a harmonogram dzisiejszych pojedynków wygląda następująco:

4 grudnia

1. runda drabinki przegranych grupy B

12:00 Renegades vs Sharks Esports
BO3
12:00 ATK vs North
BO3

2. runda drabinki przegranych grupy A

15:35 100 Thieves vs FaZe Clan
BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy B

15:35 Astralis vs G2 Esports
BO3

2. runda drabinki przegranych grupy A

19:10 MIBR vs Fnatic
BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy B

19:10 mousesports vs Team Liquid
BO3