Finały 10. sezonu ESL Pro League były ostatnim turniejem LUCASA "LUCASA1" Telesa w barwach MIBR-u. Północnoamerykańska organizacja potwierdziła bowiem, że doszła z Sharks Esports do porozumienia w sprawie wykupu Ignacio „meyerna” Meyera.

Tym samym kończy się trwająca cztery miesiące przygoda Argentyńczyka z Rekinami, w trakcie której pomógł ekipie zakwalifikować się do decydującej fazy ósmej edycji Esports Championship Series oraz dostać się na wcześniej wspomniane lanowe finały EPL. Siedemnastolatek od pierwszych dni w barwach Sharks eksponował swoje atuty strzeleckie oraz wyróżniał się na tle kolegów, co nie uszło uwadze borykającej się z rozmaitymi problemami formacji. Pracodawca Gabriela "FalleNa" Toledo i spółki niewątpliwie liczy na to, że transfer wschodzącej gwiazdy pomoże wrócić drużynie na właściwą ścieżkę, której nie udało się odnaleźć od momentu porzucenia międzynarodowego projektu w grudniu ubiegłego roku.

Muszę przyznać, że obserwowałem meyerna od czterech-pięciu miesięcy. Prezentował on wysokie umiejętności, wciąż jest bardzo młodym zawodnikiem. Dzisiejszy Counter-Strike jest o wiele szybszy, dlatego potrzebowaliśmy świeżej krwi nie tylko dla zrobienia szumu, ale również ze względu na sam styl gry. Jest bestią, ma ogromny potencjał i mam nadzieję, że każdy przyjmie go całym swoim sercem. Zobaczycie, że to wspaniały dzieciak, zaufajcie nam – tak argentyńskiego gracza charakteryzuje Wilton "zews" Prado, trener zespołu.

MIBR domknie sezon występem na cs_summit 5 – impreza w Los Angeles wystartuje już dzisiaj i potrwa do 15 grudnia, a pojawią się na niej także nasi rodacy z Virtus.pro. Będzie to pierwsze przetarcie meyerna z nowymi kompanami, choć biorąc pod uwagę ograniczony czas na przygotowania, nie należy spodziewać się fajerwerków od jedenastej siły świata.

Zestawienie MIBR-u wygląda teraz następująco:

  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Fernando „fer” Alvarenga
  • Epitácio „TACO” de Melo
  • Vito „kNg” Giuseppe
  • Ignacio „meyern” Meyer
  • Wilton „zews” Prado – trener