Wisła All in! Games Kraków SZPERO ESL Mistrzostwa Polski ESL MP
fot. ESL/Adam Łakomy

Ogłoszono grupy, harmonogram i format finałów Polskiej Ligi Esportowej *

Wielkimi krokami nadchodzą finały siódmego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Już w bieżący weekend w rzeszowskiej G2A Arenie najlepsze zespoły Dywizji Mistrzowskiej będą walczyć o 130 tysięcy złotych w puli nagród. Dziś organizatorzy ujawnili nam grupy, w jakich przyjdzie walczyć uczestnikom finałów, format zawodów oraz ich dokładny harmonogram.

W pierwszym zestawieniu zobaczymy dwie znane na polskiej scenie drużyny – CLEANTmix oraz Izako Boars, które przed kilkoma tygodniami zakończyło zmagania w ESL Mistrzostwach Polski na ostatnim miejscu w tabeli. Do ww. zespołów dołączy Giants Gaming, które będzie stanowiło jedyną zagraniczną reprezentację. W drugiej grupie znajdziemy natomiast x-kom AGO i Actina PACT, a także radzącą sobie coraz lepiej Wisłę All in! Games Kraków.

Pierwszego dnia zawodów zobaczymy łącznie sześć pojedynków w formacie BO1. Każda z formacji zmierzy się ze wszystkimi pozostałymi znajdującymi się w tej samej grupie. Do półfinałów awansują łącznie cztery drużyny, co oznacza, że z zawodami pożegnają się tylko najniżej usytuowane drużyny w każdej z grup. W niedzielę natomiast mecze rozpoczną się od półfinałów rozgrywanych do dwóch wygranych map. Około 19:00 wystartuje wielki finał, którego zwycięzca zgarnie trofeum oraz 60 tysięcy złotych.

AKTUALIZACJA: x-kom AGO ogłosiło, że nie weźmie udziału w wydarzeniu w związku z zamkniętymi eliminacjami do WESG. Jego miejsce na finałach PLE zajmie AVEZ Esport.

Tak prezentuje się zaktualizowany harmonogram nadchodzącej imprezy:

7 grudnia
10:00 CLEANTmix vs Izako Boars grupa A, BO1
11:30 CLEANTmix vs Giants Gaming Giants Gaming grupa A, BO1
13:00 Izako Boars vs Giants Gaming Giants Gaming grupa A, BO1
14:30 AVEZ Esport vs Actina PACT grupa B, BO1
16:00 AVEZ Esport vs Wisła All in! grupa B, BO1
17:30 Actina PACT vs Wisła All in! grupa B, BO1
8 grudnia
11:00 półfinał #1 BO3
15:00 półfinał #2 BO3
19:00 finał BO3

Finały siódmego sezonu Polskiej Ligi Esportowej rozpoczną się już w najbliższą sobotę o 10:00. Wszystkie potyczki będą transmitowane z polskim komentarzem na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

All-Star 2019 – kto zagra, kiedy i gdzie?

Kolejny profesjonalny sezon League of Legends dobiegł już końca, ale przed nami jeszcze jedna okazja do zobaczenia naszych ulubieńców w akcji. Dziś w...