STS
fot. Misfits Gaming

Misfits prezentuje nowy skład!

Każdy fan League of Legends na pewno pamięta niezwykły mecz Misfits kontra SK Telecom T1, w którym europejska drużyna poważnie zagroziła trzykrotnym mistrzom świata. Od tego czasu ekipa ta zajmowała jednak coraz niższe miejsca, a zeszły sezon zakończyła na dziewiątej lokacie. Po tym, jak z zespołem pożegnali się między innymi Steven „Hans Sama” Liv oraz Kang „GorillA” […]

Każdy fan League of Legends na pewno pamięta niezwykły mecz Misfits kontra SK Telecom T1, w którym europejska drużyna poważnie zagroziła trzykrotnym mistrzom świata. Od tego czasu ekipa ta zajmowała jednak coraz niższe miejsca, a zeszły sezon zakończyła na dziewiątej lokacie. Po tym, jak z zespołem pożegnali się między innymi Steven „Hans Sama” Liv oraz Kang „GorillA” Beom-hyun, włodarze postanowili stworzyć nowy skład, oparty o młodych, głodnych sukcesów zawodników.

Jedynymi, którzy pozostali w organizacji są Fabian „Febiven” Diepstraten oraz Danny „Dan Dan” Le Comte. Były środkowy H2k-Gaming czy Clutch Gaming ma pełnić jednak funkcję zmiennika, ponieważ w głównym składzie grać będzie dotychczasowy wspierający Fnatic Rising — Ronaldo „Ronaldo” Betea. Wraz z brytyjską drużyną, zawodnik rumuńskiego pochodzenia triumfował zarówno w letnim sezonie UK League Championship, jak i play-offach tych rozgrywek, a wisienką na torcie były wygrane finały Forge of Champions, gdzie FNC.R pokonało Diabolus Esports 2:0.

Kolejnym nowym nabytkiem Misfits jest Iván „Razork” Martín Díaz. Swój talent szlifował na rodzinnej ziemi, między innymi w hiszpańskich akademiach Vodafone Giants i Giants Gaming. W barwach obu tych marek notował świetne wyniki na turniejach, zwykle kończąc zmagania w pierwszej czwórce. O jego umiejętnościach świadczą chociażby trzy nagrody meczowego MVP, które zdobył podczas finałów European Masters 2019 Summer.

GIA reprezentował również nowy wspierający zespołu, czyli Petr „denyk” Haramach. Większość swojej kariery spędził on w eSuba oraz Fraternitas, jednak to właśnie z Gigantami święcił największe sukcesy. Mimo że nie pokazywał się na najwyższym szczeblu, doświadczenie płynące z wiekiem na pewno będzie stanowiło pewną przewagę dla członków jego nowej drużyny.

Ostatnim, ale zdecydowanie nie najmniej ciekawym elementem układanki MSF jest Ju „Bvoy” Yeong-hoon. Fachu uczył się w tak uznanych ekipach, jak Royal Club czy JD Gaming, jednak zauważony przez Europejczyków został dopiero po jego przygodzie w Ameryce Łacińskiej. Wraz z argentyńskim Furious Gaming w play-offach Liga Latinoamerica zajął jedynie piąte miejsce, jednak jego znakomita dyspozycja dała mu w splicie zamykającym aż pięć nagród dla najbardziej wartościowego zawodnika.

Tak prezentuje się pełny skład Misfits Gaming na LEC 2020:

Misfits Danny „Dan Dan” Le Comte
Iván „Razork” Martín Díaz
Ronaldo „Ronaldo” Betea
Fabian „Febiven” Diepstraten
Ju „Bvoy” Yeong-hoon
Petr „denyk” Haramach
Alejandro „Jandro” Fernández-Valdés

W roku 2020 skupiamy się na nowicjuszach, którzy mają olbrzymi potencjał. Dzięki połączonym wysiłkom naszej kadry trenerskiej i obecnych graczy ta drużyna może przywrócić nas tam, gdzie jest nasze miejsce – na szczyt tabeli – mówi Michael Bolze, główny menadżer Misfits Gaming.

W tym sezonie podobną politykę zastosowało chociażby Mad Lions, którego włodarze polegają na młodych talentach, których zadaniem jest rozwijać się u boku doświadczonych kolegów. Tutaj rolę weterana i filaru drużyny można przypisać Febivenowi czy nawet 24-letniemu denykowi, zwłaszcza że w ostatnich latach przez tę organizację przewijali się wybitni wspierający pokroju Lee „IgNara” Dong-geuna czy Mihaela „Mikyxa” Mehle i być może będzie on kolejną gwiazdą dolnej alei. Wszystko jednak okaże się już we wiosennym sezonie LEC.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gen.G otwiera dywizję CS:GO, w której znalazło się trzech zawodników Cloud9

Kolejna organizacja esportowa stawia swój pierwszy krok na scenie CS:GO! Na poszerzenie swojej działalności w obrębie sportów elektronicznych zdecydow...