Transferowa karuzela na scenie League of Legends znacznie zwolniła – w ostatnich tygodniach poznaliśmy już sporą część kompletnych składów na nadchodzący sezon profesjonalnych zmagań. Dzisiaj kolejna drużyna dołączyła do tego grona, a mowa tu o EXCEL Esports. Formacja walcząca w League of Legends European Championship zaprezentowała dziś swój ostatni nabytek, którym jest Tore "Tore" Eilertsen.

Norweg walczy w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach od dwóch lat – w roku 2018 reprezentował barwy ROCCAT, w minionym sezonie zaś był częścią Splyce. Zawodnik wcześniej znany pod pseudonimem Norskeren wywalczył pod banderą Wężów nawet awans na Worlds 2019, gdzie dotarł do ćwierćfinału. W pierwszym meczu play-offów szanse na miejsce zespołu 19-latka w czołowej czwórce świata przekreśliło SK Telecom T1, lecz koniec końców gracze Splyce mogą być zadowoleni z samego awansu do fazy pucharowej – w końcu dla większości z nich był to debiut na mistrzostwach świata.

Dla Tore otwiera się teraz jednak zupełnie nowy rozdział w karierze. Zadaniem jego i jego kompanów będzie walka o poprawę dotychczasowego rezultatu EXCEL w LEC. Jak na razie brytyjska organizacja nie ma szczególnych powodów do dumy z występu swoich podopiecznych na najwyższym szczeblu europejskiej rywalizacji w LoL-u. W swoim premierowym sezonie XL zajęło dziewiątą i dziesiątą lokatę odpowiednio w rundzie wiosennej i letniej. W przerwie międzysezonowej postanowiło dokonać zmian, i to nie tylko w składzie, ale również – a może i przede wszystkim – w sztabie szkoleniowym. Do zespołu dołączył Joey "Youngbuck" Steltenpool, jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców w Europie. Oprócz niego na transfer do EXCEL zdecydował się również Patrik "Patrik" Jírů, który będzie grał na dolnej alejce. Tak prezentuje się kompletny skład XL na LEC 2020:

Ki "Expect" Dae-han
Marc "Caedrel" Lamont
Son "Mickey" Young-min
Patrik "Patrik" Jírů
Tore "Tore" Eilertsen
Joey "Youngbuck" Steltenpool

Aby być na bieżąco z najświeższymi informacjami dotyczącymi roszad na scenie League of Legends, śledźcie poniższy artykuł: