Tore
fot. Riot Games/Michał Konkol

Tore zasila szeregi EXCEL

Transferowa karuzela na scenie League of Legends znacznie zwolniła – w ostatnich tygodniach poznaliśmy już sporą część kompletnych składów na nadchodzący sezon profesjonalnych zmagań. Dzisiaj kolejna drużyna dołączyła do tego grona, a mowa tu o EXCEL Esports. Formacja walcząca w League of Legends European Championship zaprezentowała dziś swój ostatni nabytek, którym jest Tore „Tore” Eilertsen.

Norweg walczy w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach od dwóch lat – w roku 2018 reprezentował barwy ROCCAT, w minionym sezonie zaś był częścią Splyce. Zawodnik wcześniej znany pod pseudonimem Norskeren wywalczył pod banderą Wężów nawet awans na Worlds 2019, gdzie dotarł do ćwierćfinału. W pierwszym meczu play-offów szanse na miejsce zespołu 19-latka w czołowej czwórce świata przekreśliło SK Telecom T1, lecz koniec końców gracze Splyce mogą być zadowoleni z samego awansu do fazy pucharowej – w końcu dla większości z nich był to debiut na mistrzostwach świata.

Dla Tore otwiera się teraz jednak zupełnie nowy rozdział w karierze. Zadaniem jego i jego kompanów będzie walka o poprawę dotychczasowego rezultatu EXCEL w LEC. Jak na razie brytyjska organizacja nie ma szczególnych powodów do dumy z występu swoich podopiecznych na najwyższym szczeblu europejskiej rywalizacji w LoL-u. W swoim premierowym sezonie XL zajęło dziewiątą i dziesiątą lokatę odpowiednio w rundzie wiosennej i letniej. W przerwie międzysezonowej postanowiło dokonać zmian, i to nie tylko w składzie, ale również – a może i przede wszystkim – w sztabie szkoleniowym. Do zespołu dołączył Joey „Youngbuck” Steltenpool, jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców w Europie. Oprócz niego na transfer do EXCEL zdecydował się również Patrik „Patrik” Jírů, który będzie grał na dolnej alejce. Tak prezentuje się kompletny skład XL na LEC 2020:

Ki „Expect” Dae-han
Marc „Caedrel” Lamont
Son „Mickey” Young-min
Patrik „Patrik” Jírů
Tore „Tore” Eilertsen
Joey „Youngbuck” Steltenpool

Aby być na bieżąco z najświeższymi informacjami dotyczącymi roszad na scenie League of Legends, śledźcie poniższy artykuł:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
FaZe Clan

NEO wesprze ARCY w meczu kwalifikacji do WESG

Niecodzienne sytuacje wymagają jeszcze bardziej niecodziennych działań. Po zaskakującej decyzji Pawła "dychy" Dychy o zakończeniu współpracy z ARCY dr...