fot. Riot Games, Red Bull

Red Bull Rift Challenge już dziś! Kto będzie lepszy – drużyna Jactrolla czy delorda?

All-Star zakończone, ale jeszcze dziś będziemy mogli w akcji obejrzeć zawodników znanych na scenie League of Legends. Są nimi zawodnik Teamu Vitality, Jakub „Jactroll” Skurzyński, oraz reprezentant Illuminar Gaming – Paweł „delord” Szabla. W ostatnich tygodniach obaj polscy wspierający wybrali swoje składy na Red Bull Rift Challenge, a dziś przekonamy się, która z tych formacji będzie lepsza w bezpośrednim starciu.

Team Jactroll vs Team delord
17:00
Michał „Mikkel” Dąbrowski Arek „LewaR” Kamiński
Grzegorz „PuuLoK” Kaźbierowicz Karol „xeonerr” Kowalski
Bartosz „Turtel” Mówka Filip „Creafy” Możdżonek
Jan „JayJay” Jurczyk Mateusz „MaxxWarrior” Kubara
Jakub „Jactroll” Skurzyński Paweł „delord” Szabla

Dla wyżej przedstawionych zawodników (poza rzecz jasna kapitanami obu drużyn) może być to pierwszy krok w stronę esportowej kariery. – Patrząc wstecz, chciałbym, żeby taka inicjatywa miała miejsce za czasów, kiedy ja byłem zwykłym graczem solo queue – oznajmił Jakub „Jactroll” Skurzyński w momencie ogłoszenia Red Bull Rift Challenge. – Myślę, że jeżeli ktoś chce zrobić karierę w esporcie, najtrudniejszy jest początek. A Red Bull Rift Challenge to idealna okazja, żeby wystartować, spróbować swoich sił w drużynie, zdobyć doświadczenie – wyznał w wywiadzie opublikowanym kilka dni później.

Obaj kapitanowie tak skomentowali swoje składy:


fot. Riot Games/Michał Konkol

Cieszy mnie to bardzo, że cały mój skład jest zmotywowany i zdeterminowany, by poprawiać swoją grę. Po sesji treningowej pytają mnie, czy coś zauważyłem w ich grze, co mogliby poprawić i to jest mentalność zwycięzcy. Podoba mi się to, że są świadomi, iż daleko im do perfekcji, dlatego pokornie będą brnąć do celu, a ja spróbuję im w tym pomóc. Chcę ich dobrze przygotować indywidualnie i psychicznie na pierwsze gry na scenie podczas eventu, gdyż większość z nich to młodziki – rocznik 2002-2003. Największe wrażenie zrobił na mnie midlaner, który dobrze wie, jak się komunikować i rozumie, czego w danym momencie potrzebuje i jak to zasygnalizować.

Jakub „Jactroll” Skurzyński (źródło)


Finalny skład to trochę mieszkanka poprawnej komunikacji, mechanicznych super zagrań oraz młodości! (śmiech) Oczywiście, w tym wszystkim ja, stary piernik. Z tych składników postaramy się stworzyć wspaniałe ciasto. […] Mój toplaner jest nieustraszony, dżungler mechanicznie uzdolniony, środkowy znający się na rzeczy i mój partner na dolnej alejce, który ufa mi nawet w najgorszych sytuacjach przeze mnie wykreowanych. Szkoda, że mieliśmy dość mało czasu na zapoznanie się z wszystkimi naszymi słabymi i dobrymi stronami, ale wierzę, że wszyscy uczestnicy projektu mają potencjał na walkę o miejsca w profesjonalnych drużynach i szczerze ich polecam do wszelakich tryoutów.

Paweł „delord” Szabla (źródło)

fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Będziecie mogli go obejrzeć nie tylko za pośrednictwem transmisji w internecie, ale również na żywo – starcie drużyn delorda i Jactrolla odbędzie się w Małej Warszawie, ulokowanej w Warszawie przy ulicy Otwockiej 14. Jeśli nie możecie zjawić się tam osobiście, śledźcie kanał Red Bull Polska na Twitchu – właśnie tam będzie dostępna transmisja na żywo z tego starcia. Warto przypomnieć również, że wszyscy zawodnicy wybrani przez supportów dostaną się również na testy do jednego z uczestników Ultraligi – PRIDE. Polska organizacja sprawdzi ich zdolności z bliska i kto wie, być może niektórych z nich zobaczymy również w trzecim sezonie czołowych nadwiślańskich rozgrywek.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pozbyli się faworytów, teraz powalczą o mistrzostwo – Fnatic kontra mouz w finale EPL

Gdy wymieniano faworytów do zgarnięcia trofeum w Odense, mówiono rzecz jasna w pierwszej kolejności o Astralis, a w nieco dalszej o Teamie Liquid czy...