fot. ESL/Carlton Beener

Viva Brasil! ESL zorganizuje Majora CS:GO w Rio de Janeiro

Koniec domysłów, koniec plotek – poznaliśmy wreszcie miejsce, w którym rozegrany zostanie pierwszy w 2020 roku Major CS:GO. Ten odbędzie się w Brazylii, a konkretniej mówiąc w Rio de Janeiro, zaś za jego organizację odpowiadać będzie ESL.

Tym samym po raz pierwszy w historii impreza tej rangi odbędzie się w Ameryce Południowej! Po czterech latach przerwy natomiast status Majora odzyskał turniej spod szyldu ESL One. Po raz ostatni taki status zawody z tego cyklu miały jeszcze w połowie 2016 roku przy okazji ESL One Cologne 2016. – Intel jest podekscytowany tym, że może sprowadzić do Brazylii tak ważny turniej ESL. Rynek gamingu oraz esportu w ostatnich latach stale rósł i to nie tylko w Brazylii, ale także na całym świecie. My natomiast kontynuujemy naszą misję inwestowania oraz opracowywania najlepszych gamingowych produktów skupieni właśnie na tej branży – przyznał w oficjalnym oświadczeniu Carlos Augusto, dyrektor ds. marketingu w brazylijskim oddziale Intela.

Co znaczące, ESL One Rio 2020 będzie kluczowym przystankiem cyklu ESL Pro Tour oraz jedną z odsłon cyklu Intel Grand Slam, którego nagrodą jest okrągły milion dolarów. – Jesteśmy niesamowicie podekscytowani i dumni z tego, że zorganizujemy następnego Majora w Brazylii – stwierdził Ulrich Schulze, Senior Vice President of Product w ESL. – Naszym celem jest dostarczyć czyste esportowe chwile najbardziej zaangażowanym fanom z całego świata i nagrodzić ich za tworzenie unikatowego na wielu poziomach wrażenia. Szansę na awans i dotarcie do finału mają zespoły z każdego zakątku globu, liczymy więc, że spotkania będą niesamowite, zaś publika tak głośna, jak jeszcze nigdy wcześniej – dodał.

Wszystko rozpocznie się już między 26 kwietnia a 3 maja. To właśnie wtedy odbędą się regionalne Minory, na których wystąpią w sumie trzydzieści dwie ekipy – po osiem na każdy z czterech regionów, tj. Europę, Wspólnotę Niepodległych Państw, Ameryki Północną i Południową oraz Azję. Drużyny te wyłonione zostaną na drodze online’owych eliminacji i podczas lanowych zmagań w Rio walczyć będą o przepustkę na samego Majora. Finalnie awans uzyskają po dwa zespoły z każdego z Minorów oraz dwa kolejne, które o bilet będą musiały powalczyć podczas przeznaczonego dla składów z trzecich miejsc turnieju play-in.

W maju natomiast rozegrane zostanie już danie główne, czyli ESL One Rio 2020, którego terminarz wygląda następująco:

  • Faza Nowych Pretendentów – 11-14 maja (dziesięć drużyn z Minorów + sześć drużyn, które podczas StarLadder Major Berlin 2019 zajęły miejsca 9.-14.)
  • Faza Nowych Legend – 16-19 maja (osiem drużyn z Fazy Nowych Pretendentów + osiem drużyn, które podczas StarLadder Major Berlin 2019 zajęły miejsca 1.-8.)
  • Faza Nowych Mistrzów – 21-24 maja (osiem drużyn z Fazy Nowych Legend)

Na ten moment pewne udziału w ESL One Rio 2020 są następujące formacje:

Legendy
100 Thieves Astralis AVANGAR ENCE
Evil Geniuses Team Liquid Natus Vincere Team Vitality
Powracający pretendenci
CR4ZY FaZe Clan G2 Esports
MIBR mousesports North

ESL One Rio 2020 odbędzie się między 11 a 24 maja i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów. Sprzedaż biletów ruszy 12 grudnia o godzinie 16:00 polskiego czasu, zaś ceny w pierwszej turze wynosić będą ok. 47 zł za wejściówkę na czwartek i piątek oraz ok. 300 zł za przepustkę premium. Kolejne szczegóły na temat turnieju zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź en.intelextrememasters.com i śledź ESL na Twitterze Facebooku.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Definicja regresu

28 stycznia 2018 roku zawodnicy Cloud9 odwracali losy starcia na Inferno, które było decydującą mapą finału ELEAGUE Major w Bostonie. Szmat czasu temu...