fot. Riot Games

Dignitas kompletuje skład – Froggen oficjalnie dołącza do zespołu

Karuzela transferowa na scenie League of Legends powoli zwalnia – część drużyn zaprezentowała już pełne składy, inne zdecydowaną większość wyjściowych piątek na nadchodzący sezon profesjonalnych zmagań. Do grona tych pierwszych dołączyło w poniedziałek uczestniczące w League of Legends Championship Series Dignitas, które przedstawiło Henrika „Froggena” Hansena jako swojego midlanera na przyszły rok.

Fani śledzący tylko czołowe europejskie rozgrywki z pewnością kojarzą Froggena jeszcze z lat 2013-2015, kiedy to reprezentował barwy takich formacji jak Evil Geniuses czy Alliance (które w kolejnym roku zmieniło branding na Elements). W ostatnich latach jednak mieliśmy okazję zobaczyć Hansena tylko w północnoamerykańskich rozgrywkach – o ile bierzemy pod uwagę tylko te najwyższego szczebla. Mistrz Starego Kontynentu z roku 2014 zadebiutował w NA LCS jako zawodnik Echo Fox, zaś w roku 2019 występował pod banderą Golden Guardians. Na przestrzeni trzech lat tylko raz udało mu się jednak wywalczyć miejsce w play-offach, w pozostałych splitach zajmował zaś miejsca od siódmego do dziesiątego.

Czy w Dignitas Froggen będzie wreszcie w stanie faktycznie powalczyć co najmniej o podium, zamiast tylko do niego aspirować? Szanse na to na pewno są, bo w DIG znajdziemy kilku innych czołowych zawodników, którzy w przeszłości osiągali niemałe sukcesy. Mowa tu oczywiście o Heo „Hunim” Seung-hoonie oraz Zaquerim „aphromoo” Blacku. Obu możemy śmiało określić mianem legend, przy czym tego drugiego raczej w kontekście występów na lokalnej scenie. Oprócz trójki weteranów barwy Dignitas przywdzieją również były zawodnik TSM-u, Jonathan „Grig” Armao, oraz debiutujący w LCS Johnson „Johnsun” Nguyen, który również w przeszłości grał dla drużyny należącej do Andy’ego Dinha.

Tak prezentuje się pełny skład Dignitas na LCS 2020:

Heo „Huni” Seung-hoon
Jonathan „Grig” Armao
Henrik „Froggen” Hansen
Johnson „Johnsun” Nguyen
Zaqueri „Aphromoo” Black

Aby być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi roszad na scenie League of Legends, śledźcie poniższy artykuł:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic nowym wiceliderem rankingu HLTV

Najnowsze notowanie rankingu HLTV nie przyniosło nam zmiany na fotelu lidera. Zmienił się za to wicelider – po czterech tygodniach poza czołową dwójkę...