FaZe Clan
fot. ESL/Adela Sznajder

Ruszają pierwsze otwarte europejskie kwalifikacje do IEM Katowice 2020

Już dziś na Starym Kontynencie rusza proces kwalifikacyjny do jednego z najważniejszych turniejów CS:GO w kalendarzu – Intel Extreme Masters Katowice 2020. Przed nami jedne z dwóch otwartych eliminacji, na których starcie naturalnie dość licznie stawią się przedstawiciele Polski. Czy tym razem uda się uniknąć blamażu?

O przedzieranie się przez ten etap zmagań nie musi martwić się Illuminar Gaming. Po zwycięstwie w ESL Mistrzostwach Polski skład Pawła „reatza” Jańczaka otrzymał zaproszenie do zamkniętej części kwalifikacji. Niestety, poza najlepszą polską piątką takiego komfortu nie ma żaden inny zespół znad Wisły. A to oznacza, że nasze rodzime formacje czeka naprawdę długa droga po upragniony udział w katowickim turnieju. Mając jednak w pamięci dotychczasowe występy polskich drużyn w innych eliminacjach, ciężko podchodzić do wtorkowej i środowej rywalizacji z przesadnym optymizmem.

Na liście uczestników kwalifikacji o dziwo nie znajdziemy drugiej najlepszej piątki według prowadzonego przez nasz portal Rankingu polskich drużyn, czyli Virtus.pro. Niedźwiedzie mają wprawdzie zaplanowane na godzinę 15:00 spotkanie w barażach o ESEA Mountain Dew League, ale to prawdopodobnie nie kolidowałoby z walką o IEM, która rozpoczyna się dopiero o 18:00 – niemniej VP nadal ma kilka godzin na dokonanie rejestracji. Wśród zgłoszonych zespołów nie zabrało za to ARCY, które po niespodziewanym odejściu Pawła „dychy” Dychy w ostatnich dniach korzysta z usług Filipa „NEO” Kubskiego. Swoich szans spróbują także m.in. reprezentanci x-kom AGO, Izako Boars, AVEZ Esport, CLEANTmixu czy Warriors Teamu.

Zgłoszone do zmagań zostały również Actina PACT oraz Wisła All in! Games Kraków, jednak wiemy, że z uwagi na mecze o miejsce w ESEA MDL tych dwóch ekip w kwalifikacjach nie zobaczymy. Swoje umiejętności zaprezentują za to członkowie projektu #ARRMY z piratesports, a także wybrani przez Jarosława „pashęBicepsa” Jarząbkowskiego wyróżniający się gracze w jego Pasha Gaming School. O IEM Katowice powalczą też żeńskie składy, jak chociażby zawodniczki Arcane Wave, a więc niedawne zwyciężczynie ESL Sprite Mistrzostw Kobiet.

Wybrane mecze będzie można obejrzeć na kanale ESL Polska na Twitchu. Kontynuacja walki nastąpi jutro – to właśnie w środę poznamy rywali iHG w zamkniętych kwalifikacjach, natomiast tym, którym powinie się noga, pozostanie druga szansa – 7-8 stycznia.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Walki o MDL-a ciąg dalszy. Virtus.pro i Actina PACT przed pierwszą szansą na utrzymanie

Przed nami drugi dzień baraży o miejsce w 33. sezonie ESEA Mountain Dew League. W grze pozostają trzy polskie drużyny – Virtus.pro, Actina PACT oraz W...