fot. Riot Games

Właściciel klubu z NBA inwestuje w G2 Esports

G2 Esports odniosło kolejny esportowy sukces, choć tym razem nie chodzi o osiągnięcie którejś z dywizji sygnowanych nazwą tej organizacji. Klub założony przez Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza właśnie otrzymał wsparcie finansowe od właściciela jednego z amerykańskich zespołów koszykarskich.

Zajmujący się na co dzień sprawami związanymi z Brooklyn Nets Joseph Tsai przekazał na poczet organizacji dziesięć milionów dolarów. Mający tajwańskie korzenie miliarder to współzałożyciel holdingu Alibaba Group, który jest jedną z największych firm świata. Trzy miesiące temu Tsai zakupił większościowy pakiet udziałów w ekipie z ligi NBA, a teraz postanowił przyczynić się do rozwoju popularnej organizacji esportowej, która dzięki zawartej współpracy zamierza dotrzeć do nowej rzeszy odbiorców, chociażby tych mieszkających w Azji. Jednym z pomysłów kadry kierowniczej G2 jest również otworzenie biura w Nowym Jorku, co może mieć miejsce już w niedalekiej przyszłości.

Licząc wszystkie przyznane w tym roku G2 Esports środki, konto spółki zostało zasilone kwotą ponad 27 milionów dolarów. Organizacja ma pod swoimi skrzydłami cały szereg zawodników, na czele z wicemistrzami świata w League of Legends – jednym z nich jest grający na dżungli Marcin „Jankos” Jankowski.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zorineq odwiesza myszkę na kołek

– Myślę, że miejsce w okolicach TOP 30 HLTV to jest cel na ten rok – jeszcze w styczniu w rozmowie z naszą redakcją odważnie zapowiadał Adrian „Zorine...