Michał "Misiek_LFC" Petrus to pierwszy gracz, który może być pewny miejsca w powołanej przez Polski Związek Piłki Nożnej reprezentacji Polski w eFootball PES 2020. Przebywający obecnie na 11th Esports World Championship w Seulu gracz niedawno wygrał fazę grupową eliminacji, wywalczając sobie pierwsze z łącznie czterech przygotowanych przez PZPN miejsc.

A co z pozostałymi trzema fotelami? Te zdobyć będzie można podczas lanowego turnieju finałowego, który odbędzie się w Warszawie. Wystąpi na nim w sumie sześciu graczy, którzy podczas wspomnianych online'owych eliminacji znaleźli się za Miśkiem_LFC. Szóstka ta rozegra w sumie trzy mecze, których zwycięzcy także znajdą się w ostatecznej kadrze Polski. – Gra jest na tyle losowa, że trzeba wyeliminować wszystkie swoje błędy podczas rozgrywki i nie dać się ponieść emocjom, a na tym etapie nie ma już słabych graczy. Staram się grać piłką i wypracowywać stuprocentowe okazje, ale nauczyłem się już w tych eliminacjach, że muszę zmieniać styl gry i być czujny, obserwować przeciwnika – przyznał w rozmowie z oficjalną stroną PZPN-u jeden z uczestników, Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś.

Pary finałowego turnieju prezentują się następująco:

  • Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś vs Arkadiusz „KundelPL” Grubiak
  • Kasjan „kasy_bojar” Bojarowski vs Łukasz „wojak” Kaźmierczuk
  • Dawid „DawidSMS13” Zając vs Jan „jancioPL” Wójcik

Finałowe pojedynki eliminacji do reprezentacji Polski w eFootball PES 2020 rozegrane zostaną 15 grudnia. Zmagania od godziny 14 śledzić będzie można za pośrednictwem profilu Łączy Nas Piłka na Facebooku. Zwycięzcy wraz z Miśkiem_LFC będą reprezentować nasz kraj podczas kwalifikacji do UEFA eEURO 2020.