fot. twitter.com/R6_AueR

Polski finał PG Nationals Winter 2019 dla AueRa

Wielki finał PG Nationals Winter 2019 już za nami. Ostatecznie po końcowy triumf sięgnęło Mkers Bartosza „AueRa” Hajmy, które okazało się lepsze od Samsung Morning Stars Maksa „Meksesa” Borkowskiego.

Oba zespoły miały już okazję mierzyć się ze sobą podczas online’owej fazy zasadniczej i wówczas górą dwukrotnie było Mkers, wygrywając w październiku 7:3, a w listopadzie 7:4. Nic więc dziwnego, że to właśnie ta ekipa ostatecznie zajęła pierwsze miejsce i przystępowała do decydującego pojedynku jako faworyt. Ale mimo to i tak do osiągnięcia swojego celu potrzebowała ona aż czterech map.

Niemniej to właśnie AueR i spółka zaczęli zdecydowanie lepiej, najpierw pokonując swoich rywali w Kafe Dostoyevsky 7:4, a potem dokładając do swojego dorobku także drugą cegiełkę – tą był triumf 7:3 na mapie Bank. Ale w końcu i SMS się przebudziło. Mekses, który kilka tygodni temu mógł świętować tytuł mistrza Polski, wraz ze swoimi kolegami odpowiedzieli na Coastline, gdzie rozgromili oponentów aż 7:0! Wygrana pozostawała więc sprawą otwartą, ale nie na długo, bo kilkadziesiąt minut później Villa padła łupem Mkers, które tym samym zwyciężyło 3:1.

Końcowa klasyfikacja PG Nationals Winter 2019 prezentuje się następująco:

1. Mkers
2. Samsung Morning Stars
3-4. Cyberground Gaming, GoSkilla Academy
5. QLASH
6. Outplayed
7. Notorious Legion
8. Italian Gaming Project
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kibice Bayernu Monachium protestowali przeciwko wejściu klubu w esport

Bayern Monachium to kolejny z klubów sportowych, który postanowił zaznaczyć swoją obecność na polu esportowej rywalizacji. Problem w tym, że decyzja t...