Mata
fot. Riot Games/Michał Konkol

Mata w nowej roli. Koreańczyk nowym trenerem Royal Never Give Up!

Mimo że karuzela transferowa na scenie League of Legends nieco wyhamowała w ostatnim czasie w Europie, to wciąż regularnie docierają do nas wieści z innych regionów świata. Tym razem padło na Chiny, z których napływają informacje o tym, że Royal Never Give Up zakontraktowało byłego zawodnika SK Telecom T1, Cho „Matę” Se-hyeonga, który przed dwoma dniami zakończył karierę profesjonalnego gracza.

Mata spędził pod banderą SKT rok, dołączając do trzykrotnych mistrzów świata w listopadzie 2018. W trakcie tej przygody Mata wspólnie ze swoim zespołem dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrza League of Legends Championship Korea, a także uplasował się na 3-4. miejscu w trakcie tegorocznych mistrzostw świata. Warto także dodać, że na koncie Maty znajduje się mistrzostwo Worlds 2014, które wywalczył wspólnie z Samsung White. W poprzednich latach zawodnik reprezentował m.in. Royal Nver Give Up oraz KT Rolster, tym samym nie będzie to pierwsza przygoda 25-latka z chińskim zespołem.

Teraz przed Koreańczykiem nowy rozdział w jego karierze, w którym będzie musiał pomóc RNG w powrocie na szczyt. To z kolei może nie być takie proste, bo ostatnie dziesięć miesięcy było dla Jiana „Uziego” Zi-Hao i spółki dość wyboiste. Zespół ten w wiosennym sezonie League of Legends Pro League uplasował się 5-6. miejscu, tracąc m.in. szansę na występ podczas Mid-Season Invitational 2019. Nieco lepiej RNG wyglądało latem, tam jednak nie wywalczyło mistrzostwa LPL, bo na jego drodze stanęli przyszli mistrzowie świata z FunPlus Phoenix. Jeżeli chodzi o występ na Worldsach, to zespół ten odpadł w fazie grupowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 16 grudnia 2019

1 1. ex-Virtus.pro 10359 pkt MICHU – snatchie – Snax – Vegi – phr – kuben (t) 1 2. Illuminar Gaming 9702 pkt ST...