Zaskakujące wieści napływają do nas z Finlandii. Lokalna organizacja SJ Gaming poinformowała bowiem, że z bliżej nieokreślonych powodów w jej składzie CS:GO nie będziemy mogli oglądać dłużej Eliasa "Jamppiego" Olkkonena.

Zaledwie osiemnastoletni Jamppi przez wielu określany jest jednym z najbardziej utalentowanych snajperów na Starym Kontynencie. Od momentu dołączenia do SJ Gaming w kwietniu 2018 roku gracz brylował w internetowych rozgrywkach niższego szczebla i pozostawało tylko czekać, aż wypłynie na głębsze wody. W gronie zainteresowanych jego osobą formacji wymieniało się skład budowany wokół Aleksiego „Aleksiegob” Virolainena, który finalnie zakotwiczył w OG. Choć Olkkonen miał być pierwszym wyborem międzynarodowej ekipy na pozycję snajpera, to koniec końców nie opuścił swojego dotychczasowego pracodawcy.

Według różnych źródeł przenosiny Jamppiego do OG nie były możliwe ze względu na ciągnącą się za graczem przeszłością. W wieku 12 lat na jedno z kont zawodnika nałożono blokadę VAC, a sprawa nie została wyjaśniona do dzisiaj. Zdaniem fińskich mediów niewykluczone, że ban sprzed kilku lat wywarł także wpływ na działaczy SJ, którzy swoją największą gwiazdę zastąpili Tonim "STOVVE" Liukkonenem. Organizacja doszła do wniosku, że przesunięty na rezerwę nastolatek powinien odpocząć od profesjonalnej gry i przemyśleć swoją przyszłość, natomiast nadal będzie działał dla niej na innych, niesprecyzowanych polach.

Co dalej z Jamppim? Hipotez jest wiele – niektóre zakładają nawet odwieszenie myszki na kołek przez wschodzącego snajpera. Sam gracz bardzo szybko odniósł się do całej sytuacji w mediach społecznościowych, wyrażając nadzieję, że już wkrótce będzie mógł się z nami podzielić wspaniałymi wieściami.

Skład SJ Gaming wygląda teraz następująco:

  • Tony "arvid" Niemelä
  • Tuomas "SADDYX" Louhimaa
  • Jesse "KHRN" Grandell
  • Mikko "xartE" Välimaa
  • Toni "STOVVE" Liukkonen
  • Elias "Jamppi" Olkkonen – ławka rezerwowych