Mimo że święta Bożego Narodzenia trwają w najlepsze, na serwerach ciągle możemy zaobserwować starcia rodzimych drużyn. Dziś aż trzy pojedynki rozegrał Actina PACT, który wywalczył sobie utrzymanie LBET Invitational 2, a także awansował do play-offów EGB Siberian Frost.

Actina PACT 2 : 0 DreamEaters
Nuke 16:2 Inferno 16:5  Vertigo 

O 15:00 rozpoczął się pierwszy dzisiejszy mecz Actina PACT. Polacy zmierzyli się w nim z DreamEaters o utrzymanie w EGB Siberian Frost. Od samego początku pojedynku zdecydowanie lepszą grą mogli pochwalić się nasi rodacy. W trakcie pierwszej połowy starcia na Nuke'u Rosjanie zdołali wygrać zaledwie dwie rundy. Nasi rodacy gromili ich raz za razem niezależnie od tego, czy ich oponenci grali z pistoletami, czy też z pełnym wyposażeniem. Po zamianie stron zawodnicy z Europy Wschodniej nie zdołali ani razu zagrozić nadwiślańskim zawodnikom, którzy wygrali 16:2.

Na Inferno również staliśmy się świadkami pogromu. Kacper "darko" Ściera i jego koledzy rozpoczęli pierwszą część meczu od czterech zwycięstw, po czym dwa razy oddali oczko przeciwnikom. Do końca połowy DreamEaters nie zdołało już jednak odebrać Polakom ani jednego punktu. Co ciekawe, nasi rodacy przez piętnaście rund grając po stronie terrorystów, aż dziesięć razy doprowadzili do detonacji bomby. Po krótkiej przerwie Actina PACT wygrał pistoletówkę oraz force'a, zabierając tym samym całkowicie szanse rywali na odrobienie strat, a potyczka po chwili zakończyła się wynikiem 16:5.


Actina PACT 2 : 0 Team Unique
Nuke 16:13 Vertigo 16:12  Mirage 

Zdecydowanie trudniejszą przeprawę mieli Polacy podczas meczu o wszystko w EGB Siberian Frost. Walka podczas pierwszego pojedynku na Nuke'u była bardzo wyrównana, lecz przez praktycznie cały czas rodzimi gracze znajdowali się na prowadzeniu. W ostatniej rundzie połówki zdołali pokonać rywali, dzięki czemu po stronie terrorystów zagrali już z jednopunktową przewagą. Po chwili jednak Team Unique zaczął wysuwać się na prowadzenie. Nasi rodacy dzięki znakomitej serii triumfów odsunęli jednak od siebie widmo porażki i koniec końców wygrali na pierwszej mapie 16:13.

Po przerwie batalia przeniosła się na Vertigo. Actina PACT co prawda wygrał pierwsze rundy, lecz Unique całkiem sprawnie odrobiło straty, a walka cały czas była bardzo zacięta. Żadna z formacji nie była w stanie przez dłuższy czas wyjść na większe niż trzypunktowe prowadzenie. Sytuacja odwróciła się dopiero w drugiej części meczu, gdy Szymon "Crityourface" Pluta i spółka przejęli inicjatywę i dzięki pięciu wygranym rundom z rzędu wywalczyli sobie utrzymanie w rozgrywkach.


Ambush Esport 1 : 2 Actina PACT
Train 16:12 Nuke 4:16 Vertigo 19:22

W ostatniej dzisiejszej batalii Actina PACT zmierzył się z Ambush Esport o awans do play-offów EGB Siberian Frost. Polacy kiepsko radzili sobie na początku potyczki na Trainie, gdzie rywale szybko wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Po chwili jednak sytuacja odwróciła się o 180 stopni i ekipa Kamila "Sobola" Sobolewskiego powoli zaczęła odrabiać straty. Koniec końców pierwsza połówka padła łupem naszych rodaków. Po zamianie stron Ambush okazało się bardzo dobre w defensywie. Rodzima drużyna zdołała do końca meczu wygrać jeszcze tylko cztery rundy, przez co ich rywali zatriumfowali 16:12.

Dużo lepiej sytuacja Polaków wyglądała na Nuke'u. Duńczycy rozpoczęli co prawda mecz od wygrania pistoletówki, lecz reprezentanci Actina PACT niezwłocznie przystąpili do kontrataku, w wyniku którego wygrali pierwszą część meczu aż 11:4! Po zamianie stron Skandynawowie nie mieli najmniejszych szans i po pięciu kolejnych zwycięstwach naszych rodaków, ostatecznie polegli 4:16.

Najbardziej zaciekłą walkę mogliśmy dziś oglądać natomiast na Vertigo. Najpierw Ambush Esport dużo lepiej poradziło sobie w pierwszej połowie, wygrywając 10:5. Później zaś ekipa z Europy Północnej dodała do swojego dorobku dwa oczka, co znacząco pogorszyło sytuację Polaków. W walce o śmierć i życie co chwilę byliśmy świadkami kolejnych znakomitych akcji zespołu z naszego kraju, który niebawem mimo wielu przeciwności doprowadził do dogrywki, w której ostatecznie triumfował wynikiem 22:19.

Już jutro będziemy świadkami kolejnych spotkań naszych rodaków. Już o 12:00 Actina PACT podejmie tajlandzkie MiTH.Maple w walce o play-offy LBET Invitational 2, natomiast trzy godziny później ta sama formacja zawalczy z SG.pro w półfinale EGB Siberian Frost.