Trzeba przyznać, iż ze względu na święta i trwającą przerwę graczy ubiegły tydzień nie był w pełni wypełniony przełomowymi zdarzeniami. Na przestrzeni ostatnich dni dowiedzieliśmy się jednak o kolejnych roszadach w ARCY oraz o odzyskaniu zaległych pieniędzy przez znanego polskiego zawodnika StarCrafta II. O tych i innych ciekawych wydarzeniach przeczytasz poniżej:

MINISE rozstaje się z ARCY

Jacek „MINISE” Jeziak postanowił zakończyć prawie dwuletnią współpracę z obecnym składem ARCY. We wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych 25-letni snajper tłumaczy, że ostatnie miesiące były dla niego rollercoasterem pod względem psychicznym, co miało wpływ na jego grę.

https://cybersport.pl/237086/poczatek-polskiej-szufli-minise-rozstaje-sie-z-arcy/

CS:GO dobrze kończy mijający rok. Esportowe tytuły wyróżnione

W dobiegającym końca miesiącu Counter-Strike: Global Offensive pobił kolejny rekord średniej liczby graczy oraz niespodziewanie znalazł się na liście bestsellerów Steama. Bardzo dobrze poradziły sobie też inne esportowe tytuły jak m.in. Rainbow Six Siege, PUBG czy Dota 2, które również zostały wyróżni0ne przez Valve za spore przychody i zainteresowanie.

https://cybersport.pl/237164/csgo-z-przytupem-konczy-2019-rok-gra-z-kolejnym-rekordem-sredniej-liczby-graczy/

https://cybersport.pl/236957/steam-opublikowal-liste-bestsellerow-2019-roku-esportowe-tytuly-nadal-na-topie/

Nerchio odzyskał od Mkers należne mu pieniądze

W ubiegłym tygodniu Artur „Nerchio” Bloch poinformował o otrzymaniu od Mkers zaległych pieniędzy. Przypomnijmy, że organizacja była mu winna dwie miesięczne wypłaty oraz zwroty za grę na dwóch lanach. Polski Zerg reprezentował barwy marki przez pół roku – od lutego do sierpnia.

https://cybersport.pl/236893/zamieszanie-z-mkers-rozwiazane-nerchio-odzyskal-nalezne-mu-pieniadze/

Koreański oddział Riotu wszczyna postępowanie sądowe przeciwko cvMaxowi

Kim "cvMax" Dae-ho został w bieżącym roku oskarżony o nieprawidłowości przy transferach. W śledztwie Riot odkryło, że nie stronił on też od wulgarnego i agresywnego zachowania względem swoich podopiecznych w Griffin, co spowodowało otwarcie przez twórców gry sprawy sądowej.

https://cybersport.pl/236888/koreanski-oddzial-riotu-wszczyna-postepowanie-sadowe-przeciwko-cvmaxowi/

OKOLICIOUZ zamierza opuścić Unicorns of Love

Niedawno Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty świętował pierwszy triumf w barwach Unicorns of Love. Wkrótce potem Polak poinformował w mediach społecznościowych o rozpoczęciu poszukiwań nowego pracodawcy. Napisał też, że jest mało prawdopodobne, by zdecydował się jeszcze na występy w dotychczasowym składzie. Dodał mimo wszystko, że nic nie jest jeszcze pewne.

https://cybersport.pl/236726/okoliciouz-zamierza-opuscic-unicorns-of-love/

Zmarła Remilia, była zawodniczka Renegades i FlyQuest

W nocy z piątku na sobotę we śnie zmarła Maria „Remilia” Creveling, która występowała wcześniej m.in. w Renegades. Creveling była pierwszą trans płciową zawodniczką w historii północnoamerykańskiego League Championship Series. Creveling w swojej karierze była związana również z FlyQuest, Kaos Latin Gamers oraz Sector 7.

https://cybersport.pl/237099/zmarla-remilia-byla-zawodniczka-renegades-i-flyquest/

Danye bierze przerwę od profesjonalnej gry w Overwatcha

Po przeciętnych wynikach osiąganych przez Paris Eternal w Overwatch League Karol "Danye" Szcześniak najpierw został przesunięty na rezerwę, a później opuścił swój zespół. Polak poinformował też o przerwie od profesjonalnej gry. Szcześniak postanowił teraz bacznie przyglądać się kolejnym działaniom Blizzarda oraz Projectowi A od Riot Games.

https://cybersport.pl/237176/danye-nie-zagra-w-kolejnym-sezonie-overwatch-league-polak-bierze-sobie-przerwe/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.