Koniec roku to zawsze okres podsumowań, wiele osób decyduje się jednak grubą kreską podkreślić nie tylko minione dwanaście miesięcy, ale nawet całą dekadę! Na taki krok zdecydowali się choćby twórcy Counter-Strike'a, którzy za pośrednictwem mediów społecznościowych zorganizowali plebiscyt na najlepszą akcję ostatniego dziesięciolecia.

W sumie wytypowano osiem zagrań, które miały miejsce na przestrzeni lat i to nie tylko podczas Majorów, ale również i innych imprez. Znajdziemy więc m.in. ikoniczne już niemal zagrywki w stylu rozbrajanie bomby w ogniu przez Olofa "olofmeistera" Kajbjera podczas ESL One Cologne 2014 czy też podwójny no scope Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva z ESL One Cologne 2016. Na wyróżnienie w postaci nominacji zasłużył również Janusz "Snax" Pogorzelski. Związany do niedawna z Virtus.pro gracz przy okazji ESL One New York 2016 samodzielnie odbił bombsite B, który wówczas był już opanowany przez zawodników Natus Vincere.

Głosować można za pośrednictwem Twittera, korzystając z poniższych postów. Czołowa dwójka z każdego z głosowań trafi do swoistego "finału", podczas którego wybrana zostanie najlepsza z akcji, która otrzyma tytuł zagrania dekady.

Poniżej prezentujemy natomiast wszystkie akcje, by niezdecydowani mogli podjąć decyzję, a wcześniej przypomnieć sobie poszczególne propozycje:

  Stewie "B" Inferno hold (ELEAGUE Major Boston 2018)


  olofmeister boost (DreamHack Winter 2014)


  chrisJ AWP ace on Mirage (ESL One New York 2018)


  olofmeister burning defuse (ESL One Cologne 2014)


  Happy deagle ace (DreamHack Open London 2015)


  coldzera jumping double (MLG Major Championship Columbus 2016)


  s1mple double no scope (ESL One Cologne 2016)


  Snax 1v4 on Cobble (ESL One New York 2016)