Jak co roku serwis HLTV prezentuje nam listę dwudziestu najlepszych graczy minionych dwunastu miesięcy. Dziś poznaliśmy zawodnika, który zajął ostatnie brane pod uwagę miejsce – okazał się nim Ethan "Ethan" Arnold z Evil Geniuses.

19-latek w przeszłości związany był m.in. z eUnited oraz Counter Logic Gaming, ale rok 2019 zaczął pod banderą NRG. To m.in. dzięki jego świetnej grze ekipa radziła sobie naprawdę dobrze, regularnie docierając do lokat medalowych kolejnych imprez, a to z kolei zwróciło na niego i jego kolegów uwagę powracającego na scenę CS-a Evil Geniuses. Pod koniec września drużyna Arnolda zasiliła szeregi właśnie tej formacji i na dobre włączyła się do gry o czołowe lokaty, wygrywając dwa lany – ESL One New York 2019 oraz StarSeries i-League Season 8. Za swój wstęp na tym drugim turnieju Ethan został zresztą nagrodzony pierwszym w karierze tytułem MVP, jednocześnie pomagając EG wskoczyć na pierwsze miejsce w rankingu HLTV. To wszystko przełożyło się na rating 1,11, jeden z najwyższych w zespole, i pozwoliło Amerykaninowi zająć 20. pozycję na przygotowanej przez HLTV liście najlepszych graczy minionego roku.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2019 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
20. Ethan "Ethan" Arnold Evil Geniuses