Ostatnie miesiące 2019 roku działacze Cloud9 spożytkowali na zastanowienie się nad kształtem dywizji CS:GO, która nie radziła sobie zbyt dobrze i miała zostać poddana całkowitej przebudowie. Finalnie podjęto decyzję, że w tym roku barwy znanej amerykańskiej organizacji reprezentować będą gracze ATK, którzy zostali przez nią wykupieni.

Pierwsze doniesienia na ten temat obiegły internet w zeszłym miesiącu, jednak na oficjalne potwierdzenie transakcji przyszło nam poczekać. Niemniej zawodnicy trenowani przez Tiaana „T.c” Coertzena mogą mieć już spokojne głowy, gdyż na drodze ich przenosin do Chmurek nie stanęły ostatecznie żadne przeszkody. Nowi podopieczni organizacji Jacka Etienne'a zaistnieli na scenie w dość krótkim czasie, bo dopiero od września współpracują ze sobą w obecnej konfiguracji. W tym czasie dwunarodowościowa drużyna zakwalifikowała się na finały 10. sezonu ESL Pro League oraz dzielnie walczyła w 8. odsłonie Esports Championship Series, ocierając się o awans na lana.

Myślę, że cała społeczność była pod wrażeniem osiągnięć tych zawodników i jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać ich w Cloud9. Nie mogę się doczekać, aż w tym roku zrobią jeszcze większe postępy –  skomentował właściciel organizacji, Jack Etienne.

– Dołączenie do Cloud9 jest spełnieniem marzeń dla całej drużyny. Słowa nie mogą opisać tego, jak uradowani jesteśmy możliwością reprezentowania tak prestiżowej organizacji. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Uważam, że nadszedł idealny moment na to, abyśmy otrzymali więcej zasobów do dalszego rozwoju. Nasz zespół wciąż jest bardzo młody i jestem podekscytowany tym, jak daleko będziemy mogli zajść ze wsparciem oferowanym przez Cloud9  – powiedział z kolei trener formacji, T.c

W szeregach Cloud9 wciąż znajduje się dwóch członków byłego składu – Oscar "mixwell" Cañellas oraz Tyson "TenZ" Ngo. Hiszpański snajper od jakiegoś czasu rozgląda się już za nowym domem, z kolei nastoletni TenZ nadal będzie związany z organizacją jako twórca contentu.

Skład Cloud9 prezentuje się następująco:

  • Johnny „JT” Theodosiou
  • Ian „motm” Hardy
  • Josh „oSee” Ohm
  • Ricky „floppy” Kemery
  • Aran „Sonic” Groesbeek
  • Tiaan „T.c” Coertzen – trener