W ostatnią niedzielę pojawiły się plotki o potencjalnych roszadach kadrowych w szeregach Ninjas in Pyjamas. Okazuje się jednak, że szwedzka organizacja postanowiła najpierw dokonać zmian w sztabie szkoleniowym swojej dywizji CS:GO.

Po blisko dwóch latach stanowisko pierwszego trenera zespołu opuścił Faruk "pita" Pita. Dla 29-latka była to druga próba poprowadzenia NiP-u do sukcesów, ale zdecydowanie nie miała ona już tak udanego przebiegu jak pierwsza. Podopieczni Szweda nie zawojowali bowiem międzynarodowych aren, zaś ich największym sukcesem pozostaje wicemistrzostwo BLAST Pro Series Copenhagen w 2018 i 2019 roku. Ponadto latem 2018 udało im się powrócić na Majora po ponad dwuletniej przerwie, a podczas Intel Extreme Mastrs Katowice 2019 wywalczyć nawet status legendy. – Nie jestem pewny, co dalej ze mną. Czy powrócę, czy też będzie to dla mnie koniec pracy przy grze, z którą jestem związany od 2001 roku. Niezależnie od tego chcę jednak podziękować wszystkim, których miałem okazję poznać – stwierdził pita za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dziś obowiązki głównego szkoleniowca Ninjas in Pyjamas przejął Björn "THREAT" Pers, który przez ostatnie cztery miesiące pełnił rolę asystenta Pity. Co ciekawe, dla niego także będzie drugie już podejście do pracy w organizacji, gdyż odpowiadał on już za wyniki sekcji CS:GO między styczniem 2016 a lutym 2018 roku. To właśnie pod jego wodzą NiP po raz pierwszy w historii nie awansował na Majora i na przestrzeni dwóch lat wygrał zaledwie trzy turnieje lanowe. Mimo to włodarze postanowili dać mu kolejną szansę. – Rywalizacja w CS:GO ewoluuje w niezwykłym tempie i w najbliższym czasie ta ewolucja na pewno nie zwolni. Pita wykonał u nas dobrą pracę, ale po tym, jak nie udało nam się wspólnie uzyskać odpowiedniego impetu, uznaliśmy, że potrzebne jest świeże spojrzenie na sprawę, byśmy mogli dostosować się do obecnego poziomu zawodowego CS:GO – przyznał Jonas Gundersen, COO NiP-u.

W tej sytuacji skład Ninjas in Pyjamas prezentuje się następująco:

  • Patrik „f0rest” Lindberg
  • Fredrik „REZ” Sterner
  • Jonas „Lekr0” Olofsson
  • Nicolas „Plopski” Gonzalez Zamora
  • Simon “twist” Eliasson
  • Björn "THREAT" Pers – trener