Druga przygoda Owena "smooyi" Butterfielda z BIG nie przebiegła po myśli Brytyjczyka. Jego zespół nie potrafił nawiązać do dawnych sukcesów, jasne było więc, iż czekają go zmiany. Te jednak objęły także 20-latka, który kilka dni temu definitywnie rozstał się z organizacją.

– Mój kontrakt został rozwiązany i jestem teraz wolnym zawodnikiem. Jestem otwarty na wszystkie oferty, ale moim głównym celem jest gra w Ameryce Północnej – wyjawił Brytyjczyk tuż po pożegnaniu z dotychczasowym pracodawcą. I wiele wskazuje, że jego marzenie o grze za oceanem może się faktycznie ziścić, a tak przynajmniej twierdzi Rush B Media. Według informacji, do których dotarł wspomniany portal, Butterfield już niedługo zostanie zaprezentowany jako nowy nabytek Chaos Esports Clubu, gdzie miałby zastąpić odsuniętego niedawno od składu Gage'a "Infinite'a" Greena.

Na rychły transfer brytyjskiego snajpera wskazuje także kilka innych rzeczy. Przede wszystkim smooya zamieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, na którym pochwalił się, iż przed nim kilkunastogodzinny lot, po którym spędzi kolejne sześć miesięcy w Stanach Zjednoczonych. Z kolei Chaos za pośrednictwem Twittera ogłosiło, iż pozyskało już nowego gracza, nie ujawniając jednak, kim on konkretnie jest. Warto też wspomnieć, że wszystkie zainteresowane sprawą strony zgodnie odmówiły udzielenia komentarza przedstawicielom Rush B Media.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Chaos Esports Club będzie prezentować się następująco:

  • Cameron „cam” Kern
  • Joshua „steel” Nissan
  • Benjamin „ben1337” Smith
  • Maxim „wippie” Shepelev
  • Owen "smooya" Butterfield
  • Alan „Shakezullah” Hardeman – trener