Po kilku miesiącach absencji YeaH Gaming powraca do rywalizacji w CS:GO. Organizacja zaprezentowała światu nową piątkę, która całkowicie pokrywa się z zestawieniem sugerowanym we wcześniejszych doniesieniach prasowych.

YeaH Gaming to marka z bogatą esportową przeszłością. Początki organizacji sięgają aż 2002 roku, natomiast dwa lata temu została ona wskrzeszona przez sześciu udziałowców. I to nie byle jakich – wśród nich, oprócz pierwotnego założyciela Ricardo "deada" Sinigagli, znalazły się znane persony w brazylijskich i światowych kręgach, takie jak Marcelo „coldzera” David, Epitácio "TACO" de Melo czy Gabriel "FalleN" Toledo, który obecnie nie ma już żadnych powiązań z organizacją. Swoją cegiełkę do projektu dołożyli również latynoscy trenerzy - Wilton "zews" Prado, a także Alessandro "Apoka" Marcucci.

Nadrzędnym celem YeaH jest kształtowanie utalentowanych graczy z Kraju Kawy, choć jeśli spojrzymy na skład drużyny, to jeden z zawodników nieco przeczy tej konwencji. Mowa o 26-letnim Alefie "tatazinie" Pereirze, który ostatnio reprezentował Imperial e-Sports, dokąd był wypożyczony z paiN Gaming. Nie jest on jednak jedynym przybyszem z zestawienia Imperial, wszak razem z nim barwy zmienili również Eduardo "dumau" Wolkmer i Victor "iDk" Torraca. Całość dopełniają rezerwowy Sharks Esports Rodrigo "RCF" Caponero oraz Arthur "f4stzin" Schmitt z Vivo Keyd. Kadra wyglądałoby zapewne zgoła inaczej, gdyby YeaH nie usłyszało stanowczego "nie" w kwestii transferów Bruno "latto" Rebelatto czy Rodrigo "biguzery" Bittencourta.

Lokalni dziennikarze snuli pewne przypuszczenia, jakoby YeaH Gaming miało zostać swego rodzaju akademią MIBR-u, ale plotki na ten temat zostały szybko zdementowane przez deada. Niemniej bardzo możliwe, że obie strony będą ze sobą współpracować, a utytułowana brazylijska formacja będzie miała pierwszeństwo wykupu zawodników, gdyby któryś z nich akurat wpadł jej w oko.

Skład YeaH Gaming prezentuje się następująco:

  • Eduardo "dumau" Wolkmer
  • Arthur "f4stzin" Schmitt
  • Victor "iDk" Torraca
  • Rodrigo "RCF" Caponero
  • Alef "tatazin" Pereira