Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku chęć pomocy wyraziła niezliczona ilość znanych osobistości ze świata mediów, filmu, muzyki, ale także i esportu. My skupimy się jednak na tych ostatnich.

W akcję pomocy WOŚP włączyła się m.in. platforma sprzedażowa G2A, która nawiązała współpracę z kilkoma osobami. Mowa tutaj chociażby o Norbercie "Disie" Gierczaku, który zabierze zwycięzcę licytacji (link) na wycieczkę po rzeszowskim biurze G2A oraz dodatkowo zaoferuje przejażdżkę swoim mustangiem. Ponadto do wygrania (link) jest pluszowy biceps z logiem Virtus.pro oraz autografem samego Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego .

Wspomóc szczytny cel chce także polski oddział firmy Ubisoft, który przekazał komplet czterech medali przygotowanych specjalnie z myślą o 3. sezonie Rainbow Six: Siege Masters League (link). Warto wspomnieć, że mówimy tutaj o dość rzadkich pamiątkach, bo każdy medal wyprodukowany został w nakładzie tylko ośmiu sztuk.

Z Orkiestrą gra również Illuminar Gaming, które dołączyło do jednego z partnerów fundacji, firmy Play, i wspólnie m.in. z Piotrem "izakiem" Skowyrskim i Tomaszem "Gimperem" Działowym zachęca do doładowania konta lub opłacenia faktury bezpośrednio z aplikacji mobilnej Play24 – każda taka transakcja to część pieniędzy przelana na konto WOŚP.

Przypomnijmy, że 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę, tj. 12 stycznia. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej, by zapewnić jej najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze.