fot. Riot Games

Invictus Gaming ujawnia skład na przyszły sezon. JackeyLove za burtą

Przygotowania do rozpoczynającego się za kilkanaście dni sezonu profesjonalnych zmagań w League of Legends w większości organizacji można już uznać za zakończone. Tylko nieliczne formacje wciąż ociągają się z ostatecznym ogłoszeniem swojego składu na najbliższe miesiące. Do guzdrających się zespołów bez dwóch zdań zaliczyć można Invictus Gaming, gdyż do dziś nie do końca jasne było, kogo zobaczymy w czarno-białych trykotach w sezonie 2020. Teraz jednak postanowiono ujawnić wszelkie tajemnice, a najbardziej zaskakującą informacją na temat iG jest fakt, iż na pokładzie zabrakło miejsca dla jednego z filarów sukcesów ekipy, czyli Yu „JackeyLove’a” Wen-Bo.

Nie da się ukryć, że Invictus Gaming w ubiegłym roku miało swoje wzloty i upadki. Po znakomitym końcu 2018 roku, kiedy to iG triumfowało podczas Mistrzostw Świata, wszyscy oczekiwali, że drużyna absolutnie zdominuje nie tylko chińskie rozgrywki, ale także kolejne międzynarodowe zmagania, czyli Mid-Season Invitational 2019. Po zwycięstwie w wiosennym splicie rodzimej ligi Invictus udało się na wspomniane MSI, jednakże tam po świetnej fazie grupowej zostało wyeliminowane przez Team Liquid w półfinałowym starciu. Po tej jakże druzgocącej porażce w iG ewidentnie coś przestało działać, przez co JackeyLove i reszta znacząco obniżyli loty w LoL Pro League 2019 Summer.

Mimo słabego wyniku w fazie ligowej oraz pucharowej letniej rundy chińskich rozgrywek Invictus Gaming zdołało awansować na ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata. Spora w tym oczywiście zasługa JackeyLove’a, który podczas Regional Qualifier radził sobie nadzwyczaj dobrze i był fundamentem dobrych występów ekipy. Nie inaczej było zresztą podczas Worlds 2019, gdzie botlaner również pokazywał się z naprawdę dobrej strony. Tak czy inaczej, Wen-Bo nie pojawi się w Invictus Gaming w przyszłym sezonie, a jego miejsce w zespole zajmie dobrze zapowiadający się Ding „Puff” Wang, który miał już okazję zadebiutować w barwach iG podczas Demacia Cup 2019.

Poniżej prezentujemy pełny skład Invictus Gaming, który będziemy oglądać w LPL 2020 Spring:

Kang „TheShy” Seung-lok
Gao „Ning” Zhen-Ning
Lu „Leyan” Jue
Song „Rookie” Eui-jin
Ding „Puff” Wang
Wang „Baolan” Liu-Yi
Peng „Fate” Jun-Jie
Su „Southwind” Zhi-Lin
Kim „Fly” Sang-chul
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Erdote

Z Polski do słonecznej Hiszpanii! Erdote zasila szeregi zespołu z LVP SLO

Już na samym początku swojej przygody z League of Legends włodarze devils.one otwarcie mówili, że ich głównym celem jest wyprodukowanie jak najlepszyc...