STS
Erdote
fot. ESL/Adam Łakomy

Z Polski do słonecznej Hiszpanii! Erdote zasila szeregi zespołu z LVP SLO

Już na samym początku swojej przygody z League of Legends włodarze devils.one otwarcie mówili, że ich głównym celem jest wyprodukowanie jak najlepszych zawodników, którzy następnie będą mogli wypłynąć na szerokie wody. W ostatnich dniach słyszeliśmy o transferze Tobiasza „Agresivoo” Ciby do Misfits Premier oraz Damiana „Luckera” Konefała do Vitality.Bee, natomiast dziś polska organizacja poinformowała, że Robert „Erdote” Nowak zasilił szeregi Vodafone Giants.

Były wspierający DV1 z całą pewnością z uśmiechem na twarzy wspomina minione dwanaście miesięcy. W ubiegłym roku Erdote zdołał bowiem zdobyć mistrzowski tytuł Ultraligi, przełamując razem ze swoimi kompanami hegemonię Rogue Esports Club na polskiej scenie. Oprócz tego Nowak miał okazję dwa razy pojawić się na European Masters, a w letniej odsłonie tego prestiżowego turnieju awansować nawet do ćwierćfinałów. Wielokrotnie chwalony nie tylko przez trenerów devils.one, ale także i europejskich ekspertów LoL-a 20-latek będzie teraz próbował udowodnić swoją wartość w najbardziej prestiżowych zmaganiach Półwyspu Iberyjskiego, czyli LVP SuperLiga Orange. I chociaż dotychczas Erdote nie miał okazji rywalizować w międzynarodowym składzie, to bez dwóch zdań ciągłe komunikowanie się w języku angielskim w DV1 ułatwi mu dopasowanie się do nowej sytuacji.

Przed polskim wspierającym nie lada wyzwanie, bo będzie on musiał odnaleźć się w zespole, w którym pojawi się parę uznanych na scenie LoL-a nazwisk. Na dolnej alejce oprócz Erdote zobaczymy bowiem Amadeu „Attilę” Carvalho, a więc byłego botlanera Teamu Vitality, który ma za sobą występ na Mistrzostwach Świata 2018. Oprócz Erdote i Attili w odświeżonym składzie Vodafone Giants znaleźć mają się również znany hiszpański toplaner Antonio „Th3Antonio” Espinosa, były dżungler Mysterious Monkeys i G2 Heretics Leon „Lamabear” Krüger oraz były midlaner MAD – Lions Prodromos „Pretty” Kevezitidis.

Pełny skład Vodafone Giants na najbliższy sezon LVP SLO wygląda następująco:

Antonio „Th3Antonio” Espinosa
Leon „Lamabear” Krüger
Prodromos „Pretty” Kevezitidis
Amadeu „Attila” Carvalho
Robert „Erdote” Nowa
Miguel „FearlessS” Santos
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Woolite: Ja nie przegrywam polskich turniejów