Jesteśmy coraz bliżej celu, jakim jest poznanie najlepszego gracza 2019 roku według HLTV. Niemniej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, bowiem dziś popularny serwis zaprezentował nam nazwisko zawodnika, który zamknął najlepszą dziesiątkę zestawienia za ostatnie dwanaście miesięcy.

Na dziesiątym miejscu rankingu znalazł się Robin "ropz" Kool, który został wzięty przez HLTV pod uwagę drugi rok z rzędu, jednak znacznie poprawił swoją pozycję. W 2018 roku znalazł się wszak na dziewiętnastej lokacie, co oznacza awans aż do dziewięć miejsc! Ale trudno się dziwić, bo estoński gracz wyrósł na najważniejszą postać w szeregach mousesports. Mimo zaledwie dwudziestu lat Kool zachwyca dojrzałością w swojej grze oraz przede wszystkim stabilną formą, która wśród jego rówieśników nie występuje przecież wcale tak często. Ale akurat na ropzie można polegać, o czym fani popularnych Myszy przekonali się m.in. podczas finałów ostatniego sezonu ESL Pro League. To właśnie wtedy podopieczni niemieckiej organizacji sięgnęli po mistrzowskie trofeum, wygrywając drugiego lana z rzędu, a sam Estończyk został nagrodzony pierwszą w karierze statuetką dla MVP imprezy. Zresztą, na przestrzeni całego minionego roku reprezentant mouz tylko na jednym lanie osiągnął negatywny rating – jak na złość, było to podczas berlińskiego Majora.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2019 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
10. Robin "ropz" Kool mousesports
11. Nikola "NiKo" Kovač FaZe Clan
12. Özgür "woxic" Eker mousesports
13. Jere "sergej" Salo ENCE
14. Andreas "Xyp9x" Højsleth Astralis
15. Justin "jks" Savage 100 Thieves
16. Peter "dupreeh" Rasmussen Astralis
17. Freddy "KRIMZ" Johansson Fnatic Fnatic
18. Tsvetelin "CeRq" Dimitrov Evil Geniuses
19. Ludvig "Brollan" Brolin Fnatic Fnatic
20. Ethan "Ethan" Arnold Evil Geniuses