fot. YouTube/League of Legends

Riot zapowiedział nową grę planszową, komiksy i filmy krótkometrażowe w uniwersum LoL-a

Dla wielu League of Legends to nic więcej niż tylko walka dwóch drużyn złożonych z pięciu bohaterów na Summoner’s Rift. Biorąc jednak pod uwagę popularność LoL-a trudno oczekiwać, aby jego twórcy zdecydowali się pominąć drzemiący w niej potencjał dotyczący całego świata otaczającego swoje opus magnum. Od utworzenia interaktywnej mapy przedstawiającej Runeterrę, przez wydane komiksy i gry planszowe, po zupełnie nowe gry osadzone w uniwersum League of Legends – to wszystko już wydał Riot Games. A w 2020 roku projektów wykorzystujących wspomniany potencjał będzie jeszcze więcej.

Opowiedział o nich Greg „Riot Ghostcrawler” Street, przewodzący drużynie ds. własności intelektualnej w Riot Games, w nowym wideo opublikowanym na kanale LoL-a na YouTube. Zaczynając od bardziej ogólnego podejścia Street wyznał, że w 2020 roku narracja Riotu wobec świata Runeterry będzie koncentrowała się na Ionii. Jednym z projektów przedstawiający ten obszar ma być nowy komiks, poświęcony Zedowi. – Obecnie tworzymy serię o Zedzie, więc po raz pierwszy możecie sprawdzić, kto kryje się za tą maską i zobaczyć, jak w trakcie swoich przygód Zed spotyka innych sławnych bohaterów z Ionii – ogłosił Ghostcrawler.

Podczas obchodów dziesięciolecia zapowiedziano również serial animowany w świecie LoL-a, czyli Arcane. O nim również wspomniał Street w swoim wideo, potwierdzając jednocześnie, że Arcane pojawi się w roku 2020. Przy okazji uchylił rąbka tajemnicy dotyczących głównych bohaterów tego serialu. – Zobaczymy w nim, jak ewoluowały dwie z najsłynniejszych postaci League, gdy dorastały na bezlitosnych ulicach Piltover i Zaun – oznajmił.

Drugim projektem, któremu co prawda nie poświęcono aż tak wiele uwagi, ale wciąż pojawił się w transmisji z obchodów dziesięciolecia League of Legends, była tajemnicza gra planszowa. Ghostcrawler rozwiał wszelkie wątpliwości – już wkrótce pojawi się kolejna po Mechs vs. Minions planszówka osadzona w świecie Runeterry. Będzie ona nosiła nazwę Tellstones, a jednym z najważniejszych jej elementów ma być umiejętność blefowania. Mało tego, Riot Games zamierza pójść jeszcze bardziej właśnie tym kierunku rozrywki i utworzył specjalny zespół ds. gier planszowych.

To jeszcze nie koniec planów Riotu odnośnie do budowania narracji wokół świata League of Legends. Poza wspomnianym Arcane amerykańskie studio jeszcze w tym roku planuje uruchomić osobny segment poświęcony filmom krótkometrażowym. „Opowieści rodem z Runeterry”, bo tak będą nazywały się owe filmy, będą ukazywały „różne zakątki Runeterry”, a we wspomnianym wideo (które możecie obejrzeć poniżej) pojawił się urywek tego, czego możemy spodziewać się w „Opowieściach…” poświęconych Ionii.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa mecze do sukcesu. Ekipa TUDSONA walczy o awans na DH Open Leipzig

Przez otwarte eliminacje do DreamHack Open Leipzig 2020 nie przebrnęła niestety żadna drużyna z Polski. Nie oznacza to jednak, że podczas dzisiejszego...