fot. ESL/Adam Łakomy

Rozgrzewka przed lanem. dycha i koledzy podejmą BIG

Choć Paweł „dycha” Dycha swój debiut w barwach Sprout zaliczył już przy okazji otwartych kwalifikacji do Intel Extreme Masters Katowice 2020, to jednak Polak nie miał jeszcze okazji sprawdzić się w żadnym turnieju internetowym. Teraz taka szansa się pojawia, bo nowy zespół byłego gracza ARCY podejmie dziś BIG w ćwierćfinale United Masters League.

Sprout 18:00 BIG
transmisja

Niemiecka scena Counter-Strike’a od dłuższego czasu nie ma jednego dominującego zespołu. W ostatnich miesiącach o miano numeru jeden za naszą zachodnią granicą rywalizują gracze Sprout oraz BIG – i trzeba przyznać, że to ci pierwsi spisywali się jesienią 2019 roku zdecydowanie lepiej. Nic więc dziwnego, że dysponujący większym budżetem przedstawiciele organizacji z Berlina sięgnęli po dwóch zawodników z konkurencji celem powrotu na krajowy szczyt. Ale nawet mimo odejścia Floriana „syrsoNa” Rische oraz Nilsa „k1to” Gruhne’a 28. formacja światowego rankingu nie zamierza być chłopcem do bicia. Zwłaszcza że szeregi niedawnych triumfatorów ESL Meisterschaft zasilili dwaj gracze spoza Niemiec – Paweł „dycha” Dycha oraz Tomáš „oskar” Šťastný.

Dzisiejszy pojedynek może być dobrym sprawdzianem dla obu stron przed zbliżającym się coraz większymi krokami DreamHack Open Leipzig. To właśnie zaplanowane na 24-26 stycznia zmagania na niemieckiej ziemi będą okazją do debiutu nowych składów dwóch wymienionych wyżej formacji. I choć dziś czeka nas starcie o mniejszą stawkę, to z racji historii jednych i drugich możemy spodziewać się, że nikt nie odpuści.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Semmler kończy pełnoetatową pracę przy OWL. Znany komentator wróci do CS-a?

Overwatch League jeszcze w ubiegłym sezonie mogło pochwalić się robiącą wrażenie obsadą komentatorską. Jednym z najbardziej charakterystycznych głosów...