Szygenda, AGO ROGUE
fot. AGO ROGUE

Szygenda dołącza do AGO ROGUE, ale nie zagra w dwóch pierwszych tygodniach Ultraligi

AGO ROGUE nie zamierzało już dłużej zwlekać z prezentacją składu i dziś przedstawiło swoje ostatnie nabytki na trzeci sezon Ultraligi. Zgodnie z wcześniejszymi, nieoficjalnymi wówczas informacjami funkcję głównego toplanera będzie pełnił pochodzący z Danii Mathias „Szygenda” Jensen. Nie jest to jednak jedyny gracz z górnej alei, który zagra w barwach AGO ROGUE.

Duńczyk bowiem nie będzie mógł wziąć udziału w dwóch pierwszych kolejkach Ultraligi w związku z nałożonym na niego zawieszeniem. To oznacza, że powstała w wyniku fuzji AGO i Rogue drużyna musiała znaleźć jego zastępcę na cztery pierwsze mecze rozgrywek. Tym będzie Sebastian „Color” Czyżyk, dla którego gra w Ultralidze nie jest nowym wyzwaniem – podczas sezonu zerowego reprezentował on barwy Akademii, natomiast w ostatniej edycji występował na górnej alei PRIDE.

Inaczej sprawa ma się z samym Szygendą, gdyż w jego przypadku trzeci tydzień organizowanych przez Polsat Games rozgrywek będzie zarazem pierwszą okazją do zaprezentowania się na polskiej scenie. Najdłuższy okres swojej dotychczasowej kariery 18-latek spędził w LVP Superliga Orange, grając dla Origen BCN razem z Michałem „Roisonem” Dubielem i – co ważniejsze – z Nikolajem „Zanzarahem” Akatowem, czyli dżunglerem AGO ROGUE. Atutem drużyny będzie więc z pewnością synergia między zawodnikami z górnej alei i dżungli, wypracowana na przestrzeni całego minionego roku.

Tak prezentuje się oficjalny skład AGO ROGUE na Ultraligę:

Mathias „Szygenda” Jensen
Sebastian „Color” Czyżyk
Nikolay „Zanzarah” Akatov
Paweł „Czekolad” Szczepanik
Paweł „Woolite” Pruski
Patryk „Mystiques” Piórkowski
Alexey „Sharkz” Taranda

Trzeci sezon Ultraligi wystartuje 24 stycznia. Udział w niej weźmie osiem drużyn, w tym dwie nowe – K1ck eSports Club oraz Diablo Chairs.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CR4ZY sfinalizowało sprzedaż swojego składu CS:GO?

Graczy CR4ZY już wkrótce zobaczymy w nowych barwach? Do takich informacji dotarł portal HLTV, sugerując, że organizacja z siedzibą w Berlinie doszła d...