fot. Riot Games

Co ulegnie zmianom w patchu 10.2? Pierwsze szczegóły najbliższej aktualizacji LoL-a

Aktualnie na oficjalnych serwerach League of Legends mecze rozgrywane są na pierwszej aktualizacji dziesiątego sezonu, która została oznaczona numerem 10.1. Gracze LoL-a zdążyli się jednak przyzwyczaić, że z każdą kolejną łatką pewne postacie, przedmioty czy runy w grze stają się zbyt silne w stosunku do pozostałych i są notorycznie wykorzystywane, co może być irytujące. Nic więc dziwnego, że Riot stara się jak najszybciej reagować na tego typu błędy w procesie wyważenia poszczególnych aspektów swojej produkcji, dlatego też główny projektant gry, Mark Yetter, postanowił podzielić się z graczami wstępnymi informacjami na temat zbliżającej się aktualizacji.

Osłabień w patchu 10.2 doczekać mają się zaledwie trzy postacie oraz jeden z przedmiotów przeznaczonych dla marksmanów. Z piedestału graczy zrzuceni mają zostać masakrujący dolną alejkę w ostatnich tygodniach Nautilus oraz Aphelios, a także dominująca dżunglę Qiyana. Oprócz tego w najbliższej aktualizacji osłabiona zostanie również Klinga Burzy (Stormrazor), która od jakiegoś czasu bez względu na warunki panujące w meczach jest pierwszym wyborem w buildach większości marksmanów.

Patch 10.2 będzie zdecydowanie obfity we wzmocnienia, bo tych już w tym momencie nakreślono przynajmniej kilka. Zmiany in plus dotkną aż sześciu postaci, wśród których znaleźli się Draven, Karma, Lulu, Trundle oraz zapomniani nieco Viktor i Ziggs, którzy coraz rzadziej pojawiają się na Summoner’s Rift. Poza tym wzmocnień doczeka się także jeden z przedmiotów budowanych głównie przez bohaterów typu tank. Mowa tutaj oczywiście o Lodowym Sercu, które wypadło nieco z obiegu, kiedy metę na dobre opanowała Kamienna Płyta Gargulca. Korzystnych zmian możemy również doszukiwać się u Herolda Riftu, bo ten również znalazł się na celowniku Riot Games.

Przypomnijmy, że Riot Games opublikował już wszystkie daty aktualizacji na rok 2020, wobec czego już teraz wiemy, kiedy dokładnie patch 10.2 zawita na oficjalne serwery LoL-a. Najnowsza łatka pojawi się w grze już za nieco ponad tydzień – w czwartek 23 stycznia.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy składy Twitch Rivals: LoL Team Draft. Wśród uczestników siedmiu Polaków

Przerwa międzysezonowa w League of Legends powoli dobiega końca, dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że oprócz profesjonalnych rozgrywek w produkcj...