fot. x-kom AGO

Elazer zagra w fazie grupowej IEM Katowice 2020!

W 2019 roku polscy fani StarCrafta II mogli czuć się niepocieszeni, bo podczas etapu Ro24 zeszłorocznej edycji Intel Extreme Masters Katowice nie wystąpił żaden z rodzimych zawodników. W 2020 jednak takich powodów do smutku już nie będzie, bo dziś Mikołaj „Elazer” Ogonowski zapewnił sobie awans do fazy grupowej śląskiej imprezy.

Reprezentant x-kom AGO, który już wcześniej otrzymał od organizatorów zaproszenie do zamkniętych europejskich eliminacji, poradził sobie ze wszystkimi rywalami, z którymi przyszło mu się dziś zmierzyć. O ile jednak zwycięstwo nad Clémentem „Denverem” Coste przyszło Polakowi łatwo, tak pojedynki z Sashą „Scarlett” Hostyn oraz Juanem Carlosem „SpeCialem” Teną Lopezem kosztowały już naszego rodaka sporo nerwów. Szczególnie tyczy się to meczu z Meksykaninem, którego stawką była bezpośrednia promocja z górnej drabinki. Spotkanie to rozstrzygnęło się bowiem dopiero po pięciu potyczkach i dopiero po zakończeniu ostatniej z nich Ogonowski mógł wznieść ręce w geście triumfu. Dla niego będzie to czwarty już występ na katowickim IEM-ie i szansa na to, by po raz pierwszy przebić się do fazy pucharowej.

Turniej StarCraft II w ramach IEM Katowice 2020 odbędzie się między 24 lutego a 1 marca. W sumie weźmie w nim udział 76 graczy, którzy powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 400 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Sett

Sett już w League of Legends! Dla niektórych będzie dostępny za darmo

Na dzisiejszy wieczór czekali chyba wszyscy fani Setta, czyli najnowszej postaci w League of Legends, o której pierwsze szczegółowe informacje poznali...