O zmianach w szeregach Nordavind mówiono już od dłuższego czasu, ale dopiero dziś otrzymaliśmy ich potwierdzenie. Szeregi skandynawskiej ekipy zasilili bowiem Kevin "HS" Tarn oraz Niels-Christian "NaToSaphiX" Sillassen.

Dla obu zawodników środowy transfer to szansa na powrót do regularnej gry, poza którą znajdowali się od dłuższego czasu. HS ostatnie miesiące 2019 roku spędził na ławce rezerwowych Teamu GamerLegion, a swoje ostatnie spotkanie w barwach tej drużyny rozegrał jeszcze we wrześniu. Jeszcze dłużej na uboczu znajdował się NaToSaphiX – jeszcze w lipcu pożegnał się on z Heroic, by potem wspierać w roli zmiennika m.in. mousesports, z którym sięgnął po triumf w cs_summit 5. Wraz z przyjściem tej dwójki w ekipie zabrakło natomiast miejsca dla Håkona "hallzerka" Fjærliego, którego od kilku tygodni łączy się z przenosinami do Dignitas.

Z przyjemnością możemy ogłosić, że NaToSaphiX i HS uzupełnią nasz skład na 2020 rok – przyznał w oświadczeniu przygotowanym dla serwisu HLTV Dennis "Rytter" Rytter, trener Nordavind. – Dzięki temu będzie nas reprezentować pięciu doświadczonych graczy, którzy wiele już widzieli. Mamy nadzieję, że razem uda nam się osiągnąć jeszcze więcej. Z NaToSaphiXem i HS-em otrzymaliśmy dwóch głodnych gry zawodników i liczymy, że pomogą nam się oni rozwinąć. Będziemy ciężko pracować, by wspólnie dojść do wielkich rzeczy – dodał.

W tej sytuacji skład Nordavind prezentuje się następująco:

  • Ruben "RUBINO" Villarroel
  • Jorgen "cromen" Robertsen
  • Jesper "TENZKI" Plougmann
  • Kevin "HS" Tarn
  • Niels-Christian "NaToSaphiX" Sillassen
  • Dennis "Rytter" Rytter – trener