Miejsce czwarte to według wielu jednocześnie miejsce najgorsze – wszak znajduje się ono tuż za podium. I właśnie na tej lokacie eksperci HLTV umieścili Jonathana "EliGE'a" Jablonowskiego z Teamu Liquid na przygotowanej przez siebie liście najlepszych graczy CS:GO 2019 roku.

Za Amerykaninem fantastyczny rok i to dzięki temu w sygnowanym przez popularny serwis rankingu po raz pierwszy w swojej karierze znalazł się tak wysoko – w 2017 był na dwunastej pozycji, a rok później na piętnastej. Niemniej to uznanie nie wzięło się znikąd, bo w pierwszych miesiącach minionego roku Liquid wydawało się nie do zatrzymania i spora w tym zasługa właśnie EliGE'a. Ba, w pewnym momencie 22-latek stał się głównym kandydatem do tytułu zawodnika roku i być może otrzymałby go, gdyby nie fakt, że w okresie jesienno-zimowym zarówno on, jak i jego ekipa znacznie spuścili z tonu. Wcześniej jednak Jablonowski zgarnął trzy tytuły MVP – podczas DreamHack Masters Dallas 2019, finałów ESL Pro League Season 9 oraz Intel Extreme Masters Chicago 2019 – dokładając do tego siedem turniejowych triumfów oraz rating 1,21, piąty najwyższy osiągnięty na lanowych turniejach w ciągu minionych dwunastu miesięcy.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2019 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
4. Jonathan "EliGE" Jablonowski Team Liquid
5. Emil "Magisk" Reif Astralis
6. Denis "electronic" Sharipov Natus Vincere
7. Keith "NAF" Markovic Team Liquid
8. Vincent "Brehze" Cayonte Evil Geniuses
9. Russel "Twistzz" Van Dulken Team Liquid
10. Robin "ropz" Kool mousesports
11. Nikola "NiKo" Kovač FaZe Clan
12. Özgür "woxic" Eker mousesports
13. Jere "sergej" Salo ENCE
14. Andreas "Xyp9x" Højsleth Astralis
15. Justin "jks" Savage 100 Thieves
16. Peter "dupreeh" Rasmussen Astralis
17. Freddy "KRIMZ" Johansson Fnatic Fnatic
18. Tsvetelin "CeRq" Dimitrov Evil Geniuses
19. Ludvig "Brollan" Brolin Fnatic Fnatic
20. Ethan "Ethan" Arnold Evil Geniuses