fot. T-Mobile Liga Akademicka

Politechnika Gdańska mistrzem T-Mobile Ligi Akademickiej w LoL-a

Rozgrywki na płaszczyźnie akademickiej są już bez wątpienia czymś, do czego przywykło środowisko esportowe. Nic dziwnego, że wczoraj na kampusie Politechniki Wrocławskiej odbyły się finały piątego sezonu T-Mobile Ligi Akademickiej w League of Legends. Gospodarze imprezy byli jednak gościnni dla przyjezdnych i oddali triumf w ręce Lwów z Politechniki Gdańskiej.

Inżynierzy PWr 1:2 Lwy PG

Rywalizacja pomiędzy popularnymi Inżynierami a Lwami to w zasadzie ozdoba każdego sezonu TMLA. Dość powiedzieć, że te dwie ekipy spotkały się w finale rozgrywek już po raz czwarty, tworząc w ten sposób  najgorętszą rywalizację studenckich formacji w Polsce. Tym razem jako obrońcy tytułu do gry przystępowali reprezentanci uczelni z Wrocławia, ale ci przed swoją publicznością nie byli w stanie sięgnąć po najwyższy laur. Znów nie zabrakło jednak emocji – cała seria rozstrzygnęła się w trzech grach, a ostatnie słowo należało do zespołu z Pomorza. Tak oto po dwóch sezonach mistrzowski tytuł wraca na północ Polski.

Podium ligowej klasyfikacji uzupełnili gracze z Wojskowej Akademii Technicznej. Zawodnicy ze stolicy pokonali w meczu o trzecie miejsce Morsy z Uniwersytetu Gdańskiego. Warto zaznaczyć również, że zmagania w League of Legends poprzedziły Mistrzostwa studentów i absolwentów w programowaniu. W gronie tych pierwszych najlepszy okazał się Grzegorz Szumigaj z Uniwersytetu Warszawskiego, z kolei zwycięzcą wśród absolwentów został Michał Zieliński, były student Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wraca Quake Pro League, Av3k podejmie cYpheRa

Po ponad miesięcznej przerwie powraca drugi etap Quake Pro League. Gracze zdążyli wypocząć i nabrać nowych sił, co niektórym może pomóc w poprawieniu...