fot. Riot Games

Pierwszy tydzień LPL za nami. Mistrzowie świata zaliczają sporą wpadkę na start

Wczoraj zakończył się pierwszy tydzień zmagań w ramach wiosennej odsłony League of Legends Pro League, czyli najważniejszej chińskiej ligi LoL-a. Tym samym do gry powrócili najlepsi zawodnicy z tamtego regionu, wśród których nie mogło zabraknąć m.in. świeżo upieczonych mistrzów świata z FunPlus Phoenix. Niestety, ostatnie spotkania nie najlepiej ułożyły się dla zawodników tej formacji, którzy po pierwszej kolejce znaleźli się na samym końcu klasyfikacji.

Na inaugurację sezonu wiosennego Gao „Tian” Tian-Liang i spółka zmierzyli się z Invictus Gaming, czyli drużyną, która zgarnęła pierwsze mistrzostwo świata dla Chin w 2018 roku. Po stosunkowo wyrównanym starciu to właśnie ta druga ekipa mogła cieszyć się ze zwycięstwa, wygrywając wynikiem 2:1. Jeszcze większą niespodziankę zwycięzcy Worldsów sprawili swoim fanom w piątek, kiedy to niespodziewanie ulegli eStar, które podobnie jak IG wygrało 2:1. Tym samym FPX uplasowało się na przedostatniej, szesnastej pozycji w tabeli, co zdecydowanie nie daje entuzjastom ekipy powodów do radości przed kolejnymi tygodniami.

Jeżeli chodzi o pozostałe formacje, to tutaj czeka nas spora sensacja, bo na pierwszym miejscu w tabeli znalazło się… JD Gaming, które zaskoczyło swoją dobrą formą i wygrało z Oh My God oraz Teamem WE. Na drugiej pozycji znalazło się wspomniane wcześniej eStar, które poza pokonaniem FPX zdołało także ograć Rogue Warriors. Z kolei ex aequo na trzeciej lokacie widnieją Invictus Gaming oraz Top Esports. IG po pokonaniu FunPlus Phoenix do swojego dorobku dopisało jeszcze zwycięstwo w walce z Dominus Esports. Jeżeli chodzi o Top, to zespół Zhuo „knighta” Dinga pokonał LNG Esports oraz EDward Gaming.

Warto także z kronikarskiego obowiązku wspomnieć o legendarnym Royal Never Give Up. Niestety Królewscy także nie rozpoczęli roku 2020 najlepiej, bo pomimo tego, że RNG zagrało zaledwie jedno spotkanie, to Jian „Uzi” Zi-Hao i spółka nie byli w stanie zgarnąć punktów ligowych. Rywalem formacji było Bilibili Gaming, które oddało zaledwie jedną mapę, wygrywając ostatecznie 2:1. Tym samym RNG uplasowało się na dziesiątej pozycji w klasyfikacji.

Poniżej prezentujemy dokładne wyniki pierwszego tygodnia LPL Spring 2020:


1. tydzień
13 stycznia
10:00 FunPlus Phoenix 1:2 Invictus Gaming VOD
12:00 LNG Esports 2:1 LGD Gaming VOD
14 stycznia
10:00 Rogue Warriors 0:2 eStar VOD
12:00 JD Gaming 2:0 Oh My God VOD
15 stycznia
10:00 Bilibili Gaming 2:1 Vici Gaming VOD
12:00 Invictus Gaming 2:0 Dominus Esports VOD
16 stycznia
10:00 EDward Gaming 2:0 Victory Five VOD
12:00 Rogue Warriors 2:0 Suning VOD
17 stycznia
10:00 FunPlus Phoenix 1:2 eStar VOD
12:00 Top Esports 2:0 LNG Esports VOD
18 stycznia
10:00 JD Gaming 2:0 Team WE VOD
12:00 Bilibili Gaming 2:1 Royal Never Give Up VOD
19 stycznia
10:00 Vici Gaming 2:1 Dominus Esports VOD
12:00 Top Esports 2:1 EDward Gaming VOD

Drugi tydzień zmagań w ramach LPL-a ruszy już 5 lutego, transmisję z rozgrywek oglądać będzie można wraz z angielskim komentarzem za pośrednictwem oficjalnego kanału ligi w serwisie Twitch. Więcej szczegółowych informacji na temat zmagań najlepszych chińskich formacji znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k w końcu zwycięski! Polak z pierwszą wygraną w drugim etapie Quake Pro League

Maciej "Av3k" Krzykowski w końcu przełamał fatalną passę w Quake Pro League Stage 2. W rozegranej w niedzielę piątej kolejce Polak sięgnął w końcu po...