Już od pewnego czasu plotkowano, że najbliższe dni będą dla graczy CR4ZY ostatnimi w szeregach dotychczasowej organizacji. I faktycznie – dziś oficjalnie potwierdzono, iż podopieczni Neila "NeiLa_M" Murphy'ego będą kontynuować swoje kariery w nowym miejscu.

Jak twierdzi serwis HLTV, tym miejscem miałoby być c0ntact Gaming, czyli stosunkowo nowa organizacja esportowa, która swoją siedzibę ma w Stanach Zjednoczonych. I chociaż ewentualne zakontraktowanie zawodników CR4ZY to dopiero jej pierwszy krok na scenie Counter-Strike'a, to wcześniej zdążyła ona zaznaczyć już swoją obecność w innych esportowych produkcjach. Wszak to właśnie do niej należy występujące na co dzień w Overwatch League Paris Eternal i to również ona wykupiła w Call of Duty League slot, który przyznany został Paris Legion. A trzeba pamiętać, że miejsca w obu franczyzach do tanich raczej nie należały.

Tani nie mieli być również zawodnicy CR4ZY, bo według nieoficjalnych informacji trzeba było za nich zapłacić półtora miliona dolarów. Warto jednak pamiętać, że już teraz mają oni zagwarantowane miejsce w Fazie Nowych Legend nadchodzącego ESL One Rio 2020 dzięki dobremu występowi w ubiegłorocznym StarLadder Major Berlin. Niemniej na ten moment trudno powiedzieć, czy w Brazylii pojawią się oni pod nazwą c0ntact, czy też ich pracodawca postanowi stworzyć kolejną nową markę, tym razem z myślą o CS:GO – być może wszystko wyjaśni się, gdy amerykańscy włodarze opublikują swoje oświadczenie.

Moją pierwszą reakcją było "Niemożliwe, by to stało się znowu". Zdałem sobie jednak sprawę z szansy dla zawodników i uznałem, że będzie to dla nich najlepsze. Nigdy nie zrobiłbym niczego, co zastopowałoby rozwój ich karier. Wkrótce ponownie dostaniemy się na Majora – zapewnił CEO CR4ZY, Antonio Meic. Wygląda więc na to, że mimo utraty graczy chorwacka organizacja nie zamierza wycofywać ze sceny. Co więcej, wkrótce zamierza zaprezentować nowy zespół.

Skład, który opuścił CR4ZY, prezentuje się następująco:

  • Rokas "EspiranTo" Milasauskas
  • Nestor "LETN1" Tanić
  • Otto "ottoNd" Sihvo
  • Luka "emi" Vuković
  • Georgi "SHiPZ" Grigorow
  • Neil "NeiL_M" Murphy – trener