.fot PUBG Corp

Aktualizacja PUBG 6.1 – nowy sezon i mapa Karakin już na serwerach

Zaledwie tydzień po zakończeniu piątego sezonu PlayerUnknown Battlegrounds, twórcy popularnego battle royale’a wypuścili patch do gry oznaczony numerem 6.1. Oprócz nowego sezonu na graczy PUBG czeka także najnowsza mapa – pustynny Karakin, oraz wcześniej już testowany motoszybowiec.

Karakin, czyli mapa 2×2 km wzorowana wybrzeżami Afryki Północnej, ma połączyć ze sobą zróżnicowane tereny Miramaru oraz szybsze tempo gry rodem z Sanhoku podczas rywalizacji z udziałem maksymalnie 64 graczy. Najciekawszym elementem nowej lokacji ma być dodanie czarnej strefy, czyli zrzutu bomb na losowy teren gry, który w odróżnieniu od czerwonych stref na innych mapach jest w stanie zrównać z ziemią przeróżne budynki. Oprócz tego na Karakin będzie dostępna też nowa broń miotana – lepki granat, który jest w stanie zrobić wyłom w wybranych ścianach i podłogach na mapie – oraz możliwość przebicia się nabojami przez najsłabsze ze ścian.

Deweloperzy PUBG zdecydowali się także wprowadzić dużą zmianę jeśli chodzi o system dobierania graczy do meczów publicznych. Do gry wprowadzono system rotacji map, który będzie aktualizowany od czasu do czasu i ma zapewnić zarówno najkrótsze czasy oczekiwania na dobór graczy, jak i możliwość systematycznego aktualizowania lokacji w grze. W pierwszej rotacji twórcy gry zdecydowali się na zastąpienie Vikendi przez Karakin, ale zimowa mapa będzie dalej dostępna dla graczy w meczach niestandardowych.

Oprócz tego wprowadzono na stałe nowy pojazd – motoszybowiec, który można było wcześniej przetestować w eksperymentalnym programie PUBG Labs. Tak jak podczas wcześniejszych testów, będzie on dostępny na losowych lokacjach na mapach Erangel i Miramar, i pomieści maksymalnie dwie osoby – pilota i pasażera, który będzie mógł strzelać ze swojej broni.

Więcej informacji na temat aktualizacji 6.1 znajdziecie pod tym linkiem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nisha wraca do gry. Dziś pierwszy mecz Secret w play-offach lipskiego Majora

Faza pucharowa DreamLeague Season 13: The Leipzig Major ruszyła już wczoraj, ale z naszego punktu widzenia najciekawsze rzeczy zaczną dziać się dopier...