Stało się! Poznaliśmy najlepszego, zdaniem ekspertów serwisu HLTV, gracza CS:GO 2019 roku. Ostatecznie smakiem musiał obejść się ubiegłoroczny triumfator, Ołeksandr "s1mple" Kostyljew, gdyż na szczycie znalazł się zaledwie 19-letni Mathieu "ZywOo" Herbaut.

Młody Francuz przebojem wdarł się na międzynarodową scenę i udowodnił, iż wcześniejsze zachwyty nad jego osobą były w pełni uzasadnione. Zawodnikowi Teamu Vitality nie robiło różnicy, czy mierzy się z przedstawicielami światowej czołówki, czy też ekipami niżej notowanymi – i tak na serwerze dominował. Na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy wypracował na wielkich imprezach rating 1,31 – najwyższy spośród wszystkich notowanych przez HLTV graczy. Do swojego dorobku dołożył także aż pięć tytułów MVP, co również nie udało się nikomu innemu. A to tylko część z osiągnięć ZywOo, który indywidualnie wydawał się być poza zasięgiem tak, jak s1mple przed rokiem.

A skoro o Kostyljewie mowa, to ponownie miał on wiele okazji, by się wykazać, bo koledzy z Natus Vincere nieczęsto szli mu w sukurs. Mimo wszystko 2019 był dla Ukraińca wyraźnie słabszy niż 2018, co nie znaczy oczywiście, że był słaby w ogóle. Po prostu ekipa 22-latka musiała poradzić sobie z brakiem stabilizacji, co sprawiło, iż tylko raz udało jej się sięgnąć po lanowy triumf. Mowa tutaj o StarSeries i-League Season 7, podczas którego s1mple został swoją drogą nagrodzony tytułem najbardziej wartościowego zawodnika. Niemniej to było za mało, by móc dorównać ZywOo, bo ten w minionym roku był zwyczajnie lepszy.

Pełna lista najlepszych graczy CS:GO w 2019 roku wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
1. Mathieu "ZywOo" Herbaut Team Vitality
2. Ołeksandr "s1mple" Kostyljew Natus Vincere
3. Nicolai "dev1ce" Reedtz Astralis
4. Jonathan "EliGE" Jablonowski Team Liquid
5. Emil "Magisk" Reif Astralis
6. Dienis "electronic" Szaripow Natus Vincere
7. Keith "NAF" Markovic Team Liquid
8. Vincent "Brehze" Cayonte Evil Geniuses
9. Russel "Twistzz" Van Dulken Team Liquid
10. Robin "ropz" Kool mousesports
11. Nikola "NiKo" Kovač FaZe Clan
12. Özgür "woxic" Eker mousesports
13. Jere "sergej" Salo ENCE
14. Andreas "Xyp9x" Højsleth Astralis
15. Justin "jks" Savage 100 Thieves
16. Peter "dupreeh" Rasmussen Astralis
17. Freddy "KRIMZ" Johansson Fnatic Fnatic
18. Cwetelin "CeRq" Dimitrow Evil Geniuses
19. Ludvig "Brollan" Brolin Fnatic Fnatic
20. Ethan "Ethan" Arnold Evil Geniuses