fot. Epic Games

Skakanie może skończyć się banem? Fortnite wprowadza nowy punkt do regulaminu

Już od pewnego czasu Epic Games stara się walczyć z niesportowym zachowaniem podczas turniejów Fortnite’a, usuwając z nich zawodników, którzy łamali zasady kodeksu postępowania. Twórcy gry postanowili wykonać kolejny krok w tym kierunku, dodając niewerbalne sygnały do zasad dotyczących potencjalnych zmów między graczami.

Jak można wyczytać z oficjalnej informacji Epic Games, od dzisiaj amerykańskie studio zamierza zwracać większą uwagę na przejawy komunikacji między rywalami wykorzystującymi do tego narzędzia dostępne w grze. Wszystkie przypadki zamierzonej sygnalizacji wymienionymi niżej sposobami będą od teraz sprawdzane i karane za ewentualne zmowy między graczami.

Od 2020 roku (od 20.01.2020) podejmujemy działania mające na celu zwalczanie wszelkiej komunikacji między przeciwnikami poprzez korzystanie z sygnałów w oficjalnych meczach turniejowych. Dotyczy to między innymi następujących elementów: machanie kilofami, używanie emotek, wyrzucanie zabawek i skakanie. Wszelkie przypadki sygnalizowania, takie jak wymienione powyżej, będą od teraz podlegać karze za współdziałanie/zmowę. Pragniemy wyraźnie podkreślić, że unikanie walki podczas gry jest nadal dopuszczalne, jednak jeśli dojdzie do prób sygnalizowania, będziemy przyglądać się sprawie i podejmiemy odpowiednie działania, nakładając karę za współdziałanie/zmowę. Kary dla osób nagminnie łamiących zasady mogą być poważniejsze.

Epic Games (źródło)

Epic Games nie zaznaczył jednak wprost, że wymienione sygnały nie będą karane, jeśli nie zostały one użyte w celu kontaktowania się z innymi graczami. Tak więc jeśli zdarzy wam się z nudy użyć emoty albo machnąć kilofem, to nie powinniście mieć się czego obawiać… prawdopodobnie.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Antoine Griezmann z własną organizacją esportową

Antoine Griezmann dołączył do długiej listy sportowców, którzy postanowili zainwestować część swoich zarobków w esport. W ten sposób powstało Grizi Es...