STS
Saken
fot. Riot Games

Vitality zmuszone do użycia zmiennika w pierwszych tygodniach LEC

Problemy wizowe znowu dają się we znaki czołowym esportowym drużynom. Tym razem dotknęły one Team Vitality, grający w League of Legends European Championship. Francuska organizacja będzie zmuszona do skorzystania z usług swojego rezerwowego zawodnika w pierwszej części wiosennego splitu.

W związku ze wspomnianymi kłopotami z uzyskaniem wizy pod znakiem zapytania stoi bowiem występ głównego midlanera Vitality, Aljoša „Milicy” Kovandžicia, w inauguracyjnych kolejkach tego sezonu LEC. Pod nieobecność Serba miejsce na środkowej alei zajmie Lucas „Saken” Fayard, który debiut na czołowym szczeblu profesjonalnego LoL-a w Europie ma już za sobą. Podczas zeszłorocznych rozgrywek zastąpił on ówczesnego gracza pierwszego składu, Danielle „Jiizuke” di Mauro, na środkowej alei i poradził sobie całkiem nieźle. VIT z nim w składzie było w stanie pokonać Misfits Gaming, ale tego samego nie udało się już osiągnąć w meczu z Origen.

Jeśli natomiast chodzi o miejsce Francuza w regionalnych europejskich rozgrywkach, La Ligue Française, to nie zostanie ono obsadzone przez innego gracza. Saken będzie występował zarówno w LEC, jak i LFL, przynajmniej dopóki Milica nie będzie już dostępny. Tak ciekawie nie wygląda natomiast sytuacja Pavla „Yoppy” Kosticia – też pochodzący z Serbii gracz również nie może jeszcze brać udziału w oficjalnych meczach w związku z brakiem należnej wizy. W tej sytuacji Vitality.Bee także będzie musiało grać w nieco odmienionym składzie – na górnej alei zobaczymy bowiem Rafaela „Doxy’ego” Adla Zarabiego. On akurat ma się jednak pojawić na serwerze tylko podczas pierwszej kolejki, przynajmniej według oświadczenia Vitality.

Dla przypomnienia, w obu tych formacjach – zarówno głównym składzie, jak i akademii – grają nasi rodacy. O jak najlepszy wynik w LEC pod barwami Vitality walczy Jakub „Jactroll” Skurzyński, natomiast VIT.B reprezentuje Damian „Lucker” Konefał. Ten drugi swój debiut w LFL zanotuje jeszcze dzisiaj, a jego rywalem będzie LDLC OL. Na pierwszy występ Jactrolla w tym roku będziemy natomiast musieli poczekać do piątku – wówczas o godzinie 19:00 rozpocznie się mecz Vitality z SK Gaming w ramach LEC 2020 Spring Split.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Piorunujący początek, niemrawy finisz. Falstart ekipy NEEXA w CMD368 Championship

Transfer Sebastiana „NEEXA” Treli do SMASH Esports miał miejsce już jakiś czas temu, ale dotąd międzynarodowa formacja rzadko pojawiała się na serwerz...