fot. ESL/Adam Łakomy

Pierwszy lan dychy w nowych barwach – rusza DH Open Leipzig

Po zmaganiach w internecie – tych w otwartych kwalifikacjach, jak i turniejach online – pora na pierwszy sprawdzian Pawła „dychy” Dychy i jego Sprout na lanie. Ekipa Polaka planowo o godzinie 12:30 rozpocznie zmagania na DreamHack Open Leipzig, a na otwarcie rozgrywek zmierzy się z North.

Jak na razie gra 22-latka znad Wisły oraz pozostałej czwórki członków międzynarodowej formacji może cieszyć oko. Optymizm w serca fanów niemieckiej organizacji wlały dotychczasowe występy w United Masters League Season 2. Tam po przebudowie kadrowej Sprout zwyciężyło ze swoim lokalnym rywalem, BIG, a kilka dni później pokonało również HAVU Gaming, meldując się tym samym w finale internetowych zmagań. To drugie zwycięstwo odbyło się przy zdecydowanym udziale naszego rodaka, który rządził na serwerze, wykręcając rating na poziomie 1,37.


>> ŚLEDŹ ZMAGANIA W LIPSKU <<


Niemniej tak naprawdę dyspozycję dychy i kolegów zweryfikuje dopiero turniej w Lipsku. Ten, jak na zawody średniego kalibru, może pochwalić się całkiem solidnym gronem uczestników. Poza wspomnianym na wstępie North – pierwszym rywalem Sprout – w grupie B znalazły się także dwie duńskie ekipy w postaci Heroic i MAD Lions. W sąsiednim koszyku znajdziemy natomiast Virtus.pro, BIG, Cloud9 oraz Renegades. Śmiało można więc powiedzieć, że triumf na niemieckiej ziemi jest jak najbardziej kwestią otwartą.

W przypadku wygranej na inaugurację Sprout jeszcze tego samego dnia zagra o wyjście z grupy. Na dobrą sprawę promocję do play-offów można będzie zatem wywalczyć nawet w dwóch mapach. W przypadku kiepskiego startu sprawa zdecydowanie się komplikuje, bo wówczas droga do fazy pucharowej prowadzić będzie przez dwa spotkania w formacie BO3.

Harmonogram piątkowych spotkań prezentuje się następująco:

24 stycznia

Grupa A

11:00 Virtus.pro vs BIG BO1

Grupa B

12:30 North vs Sprout BO1

Grupa A

14:00 Cloud9 vs Renegades BO1

Grupa B

15:30 Heroic vs MAD Lions BO1

Mecz wygranych grupy A

17:00 TBD vs TBD BO1

Mecz wygranych grupy B

18:30 TBD vs TBD BO1
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FNS chciał pożegnać trzech graczy, więc... pożegnano jego

Niespełna pół roku trwała przygoda Pujana "FNS-a" Mehty z Riot Squad Esports. Niespełna, bo kanadyjski prowadzący został dość niespodziewanie pożegnan...