fot. ESL/Helena Kristiansson

GuardiaN ląduje na ławce, Na`Vi ściąga posiłki z Syman

Druga przygoda Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa z Natus Vincere w niczym nie przypomina pierwszej – ani nie trwa ona specjalne długo, ani też nie jest specjalnie udana. Wygląda zresztą na to, że organizacja zdała już sobie sprawę, iż z tej mąki chleba nie będzie, bo dziś oficjalne przesunęła Słowaka na ławkę rezerwowych zespołu Counter-Strike: Global Offensive.

Kovács do Na`Vi powrócił pod koniec września 2019 roku po tym, jak jego pozycja w FaZe Clanie zaczęła drastycznie słabnąć. Powrót w znane strony miał pomóc 28-latkowi w odnalezieniu dawno zagubionej formy, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. GuardiaN miał bardzo mały jak na zawodnika z AWP wpływ na postawę ekipy i najczęściej to koledzy musieli wyręczać go we fragowaniu. – Kilka dni po EPICENTER spotkaliśmy się z graczami i uzgodniliśmy, że skład nie osiągnął synergii, jakiej oczekiwaliśmy do końca roku. Każdy dawał z siebie wszystko i postępy były zauważalne, ale w krytycznych momentach meczów brakowało nam spójności, dzięki której moglibyśmy wspólnie reagować na ruchy przeciwników. Jednym z powodów jest bariera językowa, która była specjalnie widoczna podczas spotkań z czołowymi drużynami, gdzie jakość i szybkość komunikacji jest niezwykle ważna – wyjaśnił trener ekipy, Andrej „B1ad3” Horodenskyj.

Tak czy inaczej, najbliższy czas GuardiaN spędzi na ławce rezerwowych, co oznacza, że głównym snajperem ponownie będzie Oleksandr „s1mple” Kostyliew. Z kolei zwolniony przez Słowaka fotel przejmie Ilja „Perfecto” Załuckij, którego Na`Vi pozyskało z Syman Gaming. Młody Rosjanin miał okazję zaprezentować się szerszej publice m.in. podczas ubiegłorocznego berlińskiego Majora CS:GO, gdy ze swoim zespołem był blisko awansu do Fazy Nowych Legend. – Perfecto udowodnił już, na co go stać w Syman. Mimo braku doświadczenia idealnie pasuje on do naszego zespołu z uwagi na swoją osobowość, sposób myślenia oraz styl gry. To młody, utalentowany i zaangażowany gracz – zapewnił B1ad3. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że 20-latek nie będzie zbyt długo czekać na swój lanowy debiut w barwach nowej drużyny, bo ten nastąpi już 1 lutego podczas ICE Challenge 2020 w Londynie.

W tej sytuacji skład Natus Vincere prezentuje się następująco:

  • Jegor „flamie” Wasiljew
  • Oleksandr „s1mple” Kostyliew
  • Dienis „electronic” Szaripow
  • Kiriłł „Boombl4” Michajłow
  • Ilja „Perfecto” Załuckij
  • Andrej „B1ad3” Horodenskyj – trener
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács – rezerwowy
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ogłoszono szczegóły czwartego sezonu Apex Legends oraz Global Series Premier

Z okazji nadchodzącej pierwszej rocznicy wydania Apex Legends, Respawn Entertainment przeprowadziło specjalny devstream na temat gry. W trakcie dwudzi...

>